Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 rugpjūčio 23d. 10:44

Laisvadieniai per Velykas ir Kalėdas – dar ne kompromisas, sako profsąjungų vadovė

Eurai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Eurai
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė neigia, kad preliminariai susitarta dėl to, jog tik per Velykas ir Kalėdas prekybininkai galėtų nedirbti. Pasak jos, siekiama, kad prekybos darbuotojai nedirbtų per visas šventes ir sekmadieniais.

Tuo tarpu pirmadienį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusiame pasitarime Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Aleksandras Posochovas teigė, kad nors siūlomas kompromisas nėra tobulas, tačiau gera pradžia tolimesniems susitarimams.

Rugpjūčio 20 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva įvykusiame susitikime profesinių sąjungų atstovai tiesiog buvo informuoti, jog Lietuvos prekybos įmonių asociacijos nariai iš esmės pritaria tik dėl nedarbo dvi dienas per metus ir nenorėtų, kad ateityje nedarbo dienų sąrašas būtų plečiamas, sako I.Ruginienė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Inga Ruginienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Inga RuginienėProfesinės sąjungos siekia, kad tiek didžiųjų prekybos centrų, tiek ir kitų prekybos vietų darbuotojai nedirbtų per visas šventes ir sekmadieniais.

„Nemažai darbuotojų dirba poilsio ir švenčių dienomis ten, kur būtina, kad būtų užtikrinti gyvybiškai svarbūs visuomenės ir valstybės interesai. Prekybos įmonės – tikrai nėra viena iš tokių vietų. Todėl yra tiesiog absoliuti nesąmonė teigti, jog darbuotojai esą patys nenori laisvadienio pabūti kartu su šeima“, – sako Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė. Anot jos, sekmadieniais ar per šventes turėtų nedirbti visi, kurie nėra užimti gyvybiškai svarbiose srityse ar nepertraukiamoje gamyboje.

„Visa tai – derybų, kurios dar nėra prasidėjusios, klausimas. Rengiamės joms ir tikimės socialiai atsakingesnio požiūrio iš darbdavių pusės, o ne vien gąsdinimų būsimais atleidimais“, – komentuoja Inga Ruginienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

18:38
01:51
01:10

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką