Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Latviai diržus veržiasi stipriau nei mes

Andrius Kubilius ir Valdis Dombrovskis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Andrius Kubilius ir Valdis Dombrovskis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Latvijos premjeras tikisi, kad pavyks išvengti šalies bankroto.

Trečiadienį Lietuvoje lankėsi Latvijos premjeras Valdis Dombrovskis. Susitikimo metu aptartos dvišalio bendradarbiavimo galimybės, kalbėta aktualiausiais energetikos, finansų ir ekonomikos klausimais.

Daugiau tikslumo – balandžio pabaigoje

Kaip po susitikimo informavo premjeras Andrius Kubilius, jau baigiama derinti Lietuvos ir Latvijos deklaracija dėl elektros jungties į Švediją. Ji bus pasirašyta balandžio pabaigoje Vilniuje vyksiančiame trijų Baltijos šalių premjerų susitikime. Vis dar neaišku, į kurią šalį iš Švedijos eis ši jungtis. „Šis kabelis jungs ne Švediją su Lietuva ar Latvija, o dvi bendras energijos rinkas: Šiaurės ir Baltijos šalių“, – sakė A.Kubilius. Jam pritarė V.Dombrovskis ir teigė, kad nėra svarbu, kurias šalis jungs elektros tiltas.

Taip pat aptarta naujos atominės elektrinės Visagine statyba. Tiksliomis datomis paremtas ateinančių poros metų tvarkaraštis bus pateiktas taip pat balandį vyksiančio Baltijos šalių premjerų susitikimo metu.

Latviai gyvena blogiau

Latvija jau yra pasiėmusi 7,5 mlrd. eurų paskolą iš TVF. Lėšos pervedamos dalimis, todėl siekiant užtikrinti skolinimosi planą šiuo metu šalis kaimynė vėl planuojama karpyti biudžetą. Pasak V.Dombrovskio, Latvijai tenka imtis žymiai radikalesnių taupymo priemonių nei Lietuvai. Šiuo metu latvių Vyriausybė rengia biudžeto pataisas siekdama, kad Latvijai užtektų pinigų iki to laiko, kai bus gauta kita finansinės pagalbos dalis. Pavyzdžiui, valstybinio sektoriaus atlyginimai jau ankstesnės Vyriausybės buvo sumažinti 15 proc., o dabar planuojamas dar 12 proc. mažinimas.

Latvijos ministras pirmininkas teigė, kad šiemet Latvijos ekonomikai gresia 12 proc. smukimas. „Šiuo metu vykdomi veiksmai ir reformos didžiausi efektą duos tik kitais metais“, – apie padėtį savo šalyje kalbėjo V.Dombrovskis. 2010 metų pabaigoje laukiama ekonomikos atsigavimo, o 2011 metais planuojamas Latvijos biudžeto deficitas jau turėtų atitikti Mastrichto kriterijų ir neviršyti 3 proc. BVP, todėl latviai neatmeta galimybės 2012 metais bandyti prisijungti prie euro zonos.

A.Kubilius, klausydamasis kolegos iš Latvijos kalbų apie griežtą taupymą pasiėmus paskolą iš TVF, teigė, kad Lietuva šio žingsnio dar nežengs, nors abiejų valstybių ekonomikos situacija yra panaši.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką