Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 rugpjūčio 4d. 11:12

Latviai išsiaiškino, kas ir kodėl per mėnesį gauna 19 tūkstančių eurų pensiją

Sergejus Zacharinas
Sergejus Zacharinas
Latvijoje kilo gandų banga, kurią paskatino oficiali informacija apie didžiausias gaunamas pensijas. Pasirodo, vienas šalies gyventojas gauna 19 tūkstančių eurų pensiją kas mėnesį. Žurnalistai išsiaiškino, kad tai greičiausiai yra Sergejus Zacharinas – skandalingai žlungančios įmonės „Liepajas metalurgs“ buvęs savininkas.

Apie tai paskelbė Latvijos dienraštis „Latvijas avize“. Socialinio draudimo įstaiga neatskleidė pavardžių, tačiau žurnalistų surinkti duomenys leidžia manyti, kad tai yra S.Zacharinas. Žurnalistai išsiaiškino ir tai, kaip jam pavyko pasiekti, kad gautų tokio dydžio pensiją.

Prieš dešimt metų jo metinė alga siekė maždaug 1 milijoną latų (1,3 mln. eurų). 2005–2006 metais įmonės savininkas į Latvijos „Sodrą“ įnešė 8427 latus (11,9 tūkst. eurų). 80 tūkstančių mėnesinę algą jis gaudavo ir vėliau, kai Latvijoje „Sodros“ įmokų lubų įvedimas buvo atšauktas. Beje, Lietuvoje įmokų lubos nustatytos šių metų birželį.

Išsiaiškinta, kad bendrovės savininkas mokėjo „Sodros“ įmokas nuo visos algos, ir tai leido jam gauti milžinišką pensiją. Beje, pensininku jis tapo tik praėjusiais metais.

S.Zacharino komentaro Latvijos žurnalistams nepavyko gauti. Jis laikomas vienu turtingiausių žmonių Latvijoje.

„Liepajas metalurgs“ – viena didžiausių metalo įmonių Latvijoje, svyruoja ties bankroto slenksčiu, o nemoki ji tapo dar 2014 metais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Latvija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

18:38
01:51
01:10

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką