Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Latvijos konkurencijos prievaizdai „Maximai“ neleido kurtis Rygos centre

Latvijos konkurencijos taryba uždraudė prekybos tinklui „Maxima“ atidaryti parduotuvę Rygos centre. Šiuo metu tuo pačiu adresu veikia parduotuvė „top!“, vietoje kurios ir siekė įsikurti „Maxima“.
„Maxima“ žinią, kad jų parduodami indai yra kenksmingi sveikatai tikina gavusi iš žiniasklaidos.
„Maxima“ / Eriko Ovčarenko nuotr./15min
Temos: 1 Ryga

Konkurencijos taryba konstatavo, kad planuojamas sandoris „reikšmingai sumažins konkurenciją konkrečioje rinkoje, apribos pirkėjų galimybes pirkti prekes parduotuvėse, priklausančiose skirtingiems tinklams, be to, sustiprins prekybininkų rinkos dalį.

Šiuo metu tose patalpose veikia bendrovei „Essa“ priklausanti parduotuvė. Konkurencijos taryba išsiaiškino, kad nuomos sutartį siekiama perleisti „Maximai“, tačiau prievaizdai teigia atlikę apklausą. Ji parodė, kad parduotuvėje, į kurią nusitaikė „Maxima“, apsiperka netoli dirbantys asmenys, taip pat turistai ir Rygos centro gyventojai.

Konkurencijos taryba pridūrė, kad dėl tokio sandorio prekybininkai turi informuoti tarybą. Be to, ji informavo, kad tame rajone jau dabar veikia 5 parduotuvės, kuras valdo „Rimi Latvia“, „Maxima Latvija“ ir „Essa“. Pasak prievaizdų, tokios struktūros išlaikymas yra svarbus konkurencijos efektyvumui, taigi, jei užsidarytų „top!“, tai sumažėtų konkurencija. Todėl ir buvo uždrausta lietuviškam prekybos tinklui pasirašyti nuomos sutartį.

„Maxima Latvija“ sprendimą žada skųsti teisme.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius