Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Latvijos ministras: Lietuvos prisijungimas prie euro zonos pakels Baltijos šalių konkurencingumą

Lietuvos įstojimas į euro zoną padidins Baltijos šalių pasaulinį konkurencingumą, teigia Latvijos finansų ministras Janis Reiras.
Prekybos centro „Maxima“ kasininkės pasiruošusios priimti eurus
Kasa / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Baltijos šalys yra vienas regionas, todėl šis įvykis reikšmingas ne vien Lietuvai, bet ir Latvijai bei Estijai. Esu tikras, kad Lietuvai prisijungus prie euro zonos padidės Baltijos šalių regiono ekonominis konkurencingumas ir finansinis patrauklumas pasauliniame kontekste – ir kad bus pašalintos paskutinės prekybos kliūtys šiame regione, kurias lėmė valiutos keitimas. Baltijos regionas neabejotinai taps politiškai ir ekonomiškai stipresniu negu kada nors anksčiau, vieningesniu ir mažiau priklausomu nuo neramumų, lemiamų geopolitinių įvykių“, – sakoma Latvijos ministro laiške Lietuvos ministrui Rimantui Šadžiui.

Ministras pažymėjo, kad euras lieka stabili valiuta, net stabilesnė negu anksčiau, ir jos galia augs pasitikinčių ir fiskaline prasme sveikų naujų narių, kaip Lietuva, dėka. Dabar, kai visos trys Baltijos šalys turi vieną valiutą, jos tampa dar vieningesnės negu bet kada anksčiau. Ši vienybė atveria daugybę galimybių, kuriomis reikia pasinaudoti ir skatinti globalų konkurencingumą, augimą ir saugumą, sakė J.Reiras ir pridūrė, kad trys Baltijos ekonomikos jau demonstruoja stabilų augimą.

Lietuva perėjo nuo savo nacionalinės valiutos, lito, prie euro netrukus po vidurnakčio ketvirtadienį, 2015-ųjų sausio 1 dieną, ir tapo 19-ąją euro zonos nare.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius