2026-06-26 20:00

Senjoras nesinaudojo banko sąskaita, o iš jos dingo šimtai eurų: štai ką svarbu žinoti

Evelina Joteikaitė
Verslo žurnalistė
Banko sąskaitoje laikomos santaupos daugeliui atrodo vienas saugiausių būdų laikyti pinigus. Tačiau ilgą laiką nenaudojama sąskaita dar nereiškia, kad ji nieko nekainuoja. Latvijoje 92 metų pensininkas tik po kelerių metų sužinojo, kad dėl išaugusių sąskaitos administravimo mokesčių neteko apie 670 eurų. Lietuvos bankų asociacija paaiškino, kokia tvarka galioja mūsų šalyje.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Sąskaita banke
Sąskaita banke / Shutterstock nuotr.

Latvijos portalas tvnet.lv aprašė 92 metų pensininko istoriją. Prieš kelerius metus vyras nustojo naudotis banko sąskaita, į kurią buvo pervedama jo pensija, tačiau jos neuždarė.

Kol sąskaita buvo naudojama, jos aptarnavimo mokestis siekė 1 eurą per mėnesį. Tačiau vėliau jis padidėjo iki 10, o dar vėliau – iki 20 eurų per mėnesį. Artimųjų skaičiavimu, vietoje maždaug 60 eurų per kelerius metus bankas nuskaičiavo apie 670 eurų.

Pensininko artimieji tvirtino, kad apie pasikeitusius įkainius vyras nebuvo informuotas jam suprantamu būdu, nes internetu nesinaudoja.

Savo ruožtu Latvijos vartotojų teisių apsaugos institucija pabrėžė, kad jei naujas mokestis atsirado jau po sutarties sudarymo, klientas apie tai turi būti informuojamas atskirai – raštu arba kitomis komunikacijos priemonėmis.

Kaip tokios situacijos vertinamos Lietuvoje? To 15min pasiteiravo Lietuvos bankų asociacijos.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą