2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

LB investavo 25 mln. eurų į Kanados obligacijas paramai Ukrainai

Lietuvos bankas (LB) investavo 25 mln. eurų į Kanados vyriausybės išleistą 500 mln. Kanados dolerių (apie 345 mln. eurų) vertės obligacijų emisiją, kurios lėšos skiriamos pagalbai Ukrainai.
Lietuvos banko pastatas Vilniuje
Lietuvos banko pastatas Vilniuje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

LB valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako, kad tai bus ne tik pagalba Rusijos užpultai valstybei, bet ir investicija į aukščiausio reitingo vertybinius popierius.

„Lietuvos bankas siekia padėti su agresoriumi kovojančiai Ukrainai. Įsigydami šių finansų rinkose precedento neturinčių Kanados vyriausybės Ukrainos suverenumo obligacijų, ne tik parėmėme ukrainiečių kovą už laisvę, bet ir investavome į aukščiausio reitingo didžiojo septyneto šalies skolos vertybinius popierius“, – pranešime sakė G.Šimkus.

Už obligacijas surinktos lėšos bus skiriamos būtiniausiems Ukrainos poreikiams, pavyzdžiui, pensijoms, energetiniams ištekliams, griaunamos energetikos infrastruktūros atstatymui ir palaikymui.

Obligacijos bus išpirktos 2027-ųjų rugpjūčio 24-ąją – Ukrainos nepriklausomybės dieną. Joms suteiktas aukščiausias kredito reitingas, jų pajamingumas yra 3,245 procento.

Lietuvos bankas pernai rugsėjį investavo 100 mln. į Europos Tarybos Vystymo banko išleistą tikslinę socialinės įtraukties obligacijų emisiją, kurios lėšos skiriamos pagalbai Ukrainos pabėgėliams įvairiose šalyse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką