Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Leidyklos trina rankas: knygų mugės lankytojai ne tik žioplinėjo, bet ir pirko knygas

Knygų mugėje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Knygų mugėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Knygų mugėje apsilankė 63,5 tūkst. lankytojų. Pasak „Litexpo“ atstovės spaudai Rasos Keliuotytės, tai – dvigubai daugiau nei prieš 15 metų. Leidyklos džiaugiasi, kad skaitytojai ne tik domėjosi naujomis knygomis ir lankėsi susitikimuose su rašytojais, bet ir pirko knygas.

„Pačioje pirmoje Vilniaus knygų mugėje 2000 metais buvo 30 tūkst. lankytojų. Kasmet lankytojų skaičius augo ir jau nuo 2011 metų peržengė 60 tūkst.“, – sakė R.Keliuotytė.

Pasak jos, daugiausia lankytojų sulaukė leidyklų stendai ir naujos knygos. Taip pat mugės lankytojai plūdo į susitikimus su rašytojais.

„Iš lankytojų anketų matosi, kad šiemetinėje knygų mugėje populiariausi autoriai buvo: Algimantas Čekuolis, Kristina Sabaliauskaitė, Leonidas Donskis. Šiemet lankytojai iš renginių išskyrė Donelaičio „Metų“ skaitymus – unikalų, analogų neturėjusį mugės renginį. Taip pat labai daug palankių atsiliepimų sulaukė vaikams skirti renginiai, koncertai erdvėje „Kava.Knyga.Gyvai.“ , – sakė „Litexpo“ atstovė.

Augo pardavimas

Mūsų stendas sulaukė daug skaitytojų ir knygų pardavimas tikrai augo – šiemet jis buvo didžiausias, kokį esame patyrę, – sakė „Obuolio“ leidyklos direktorius.

Leidyklos džiaugiasi šiemet ne tik daugiau lankytojų sulaukusios, bet ir daugiau knygų pardavusios.

„Mūsų stendas sulaukė daug skaitytojų ir knygų pardavimas tikrai augo – šiemet jis buvo didžiausias, kokį esame patyrę“, – 15min.lt sakė leidyklos „Obuolys“ direktorius Paulius Virbickas.

Pasak jo, tą lėmė ypatingos šiemet išleistos knygos – Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“, Andriaus Užkalnio „Naujųjų laikų evangelija pagal Užkalnį“, aktorės Rūtos Staliliūnaitės biografija „Aš esu Barbora“.

Didesnius knygų pardavimus skaičiuoja ir Saulius Petrulis, leidyklos „Eugrimas“ vadovas. Jis pastebi, kad dauguma parodos lankytojų knygas rinkosi ne pagal kainą, o pagal kitus kriterijus – autorių, tematiką, knygų aprašymus.

„Daug dėmesio sulaukė intelektualesnės knygos, skirtos asmeniniam ar profesiniam tobulėjimui. Parodos lankytojai itin aktyviai pirko jau žinomas mūsų knygas „Juodąją gulbę“ ir „Gyvą dangaus įrodymą“, nemažo susidomėjimo sulaukė ir neseniai išleistas „Mano mažasis genijus“, - teigė S. Petrulis.

Knygų mugėje pirmą dieną lankytojų buvo mažiau, tačiau savaitgalį skaitytojai užplūdo „Litexpo“ parodų rūmus.

Aktyviausias – šeštadienis

„Tradiciškai aktyviausias buvo penktadienis ir šeštadienis. Penktadienį mūsų leidykla turėjo didžiąją dalį savo renginių-knygų pristatymų, na, o šeštadienis – laisvadienis, tad lankytojų buvo gausu“, – 15min.lt sakė leidyklos „Vaga“ vyr. redaktorė Agnė Puzauskaitė.

Ji taip pat pabrėžė, kad skaitytojai mugėje ne vien tik žioplinėjo: „Egzistuoja ne viena skaitytojų kategorija ir visada yra tų, kurie į mugę ateina pabendrauti, apsilankyti renginiuose, tiesiog pavaikštinėti ir pasižvalgyti – jie visai neperka arba perka nedaug, yra ir kita kategorija lankytojų, kurie ateina su ilgiausiais pageidaujamų knygų sąrašais, domisi naujienomis, o iš stendo išeina pilnais knygų maišeliais.“

Yra ir kita kategorija lankytojų, kurie ateina su ilgiausiais pageidaujamų knygų sąrašais, domisi naujienomis, o iš stendo išeina pilnais knygų maišeliais, - sakė „Vagos“ vyr. redaktorė.

Daugiau dėmesio sulaukė tos „Vagos“ knygos, kurių pristatymai vyko mugės metu – A.Aleksandravičiaus fotoalbumas „Žemaitėjė – mona meilė“, V. Urbono albumas „Vanduo – tai gyvybė“, taip pat į ekspertų komisijos išrinkto geriausių metų verstinių knygų ilgąjį sąrašą patekusios knygos M.Šiškino „Veneros plaukas“,  J.Otsuka „Buda palėpėje“, A. Zagajiewski „Du miestai“.

„Kaip visada daug dėmesio sulaukė leidyklos „Vaga“ jau ne vienerius metus leidžiama  ir plečiama psichologinės literatūros linija: pirkti ir I.Yalomo kūriniai, ir Genovaitės Bončkutės Petronienės psichoterapinės novelės „Pas kunigą ir detektyvą: psichologo kabinete“ ir tėvų-vaikų santykių problemoms nagrinėti skirtos knygos“, – sakė A.Puzauskaitė.

Atvirai džiaugėsi pigesnėmis knygomis

„Versus aureus“ leidyklos direktorius Artūras Mickevičius sakė, kad skaitytojai pirko ne spontaniškai.

„Skaitytojai dažnai ateidavo jau žinodami, kokios knygos jiems reikia, palyginę knygų kainas mugėje ir knygynuose, atvirai džiaugėsi pigesnėmis knygomis. Leidykla „Versus aureus“ knygas pardavinėjo vadinamąja leidyklos kaina, o tai reiškia, kad knygos buvo pigesnės 30–60 proc. nei knygynuose. Skaitytojai pirko ne tik naujausius leidinius, bet ir ankstesnių metų knygas“, – sakė A.Mickevičius.

Pasak jo, perkamiausios leidyklos knygos buvo  A.Matonio „Gabrieliaus kariai“, antroje vietoje A.Anušausko „Lietuvos žvalgyba 1918–1940 m.“, trečioje – L.Donskio „Paralelinės tikrovės“.

Gediminas Baranauskas, leidyklos „Kitos knygos“ direktorius, taip pat tikino, kad skaitytojai ne tik domisi, bet ir perka knygas. Populiariausios „Kitų knygos“ šiemet – „Frida“, „DZENraizgymo“ džiaugsmas, „Save keičiančios smegenys“.

informacija
ALG KNYGYNAI, UAB administracija
Vadovas: Vaiva Didžiokaitė Darbuotojų sk.: 211 2015m . Pajamos: 10 - 20 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką