Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkai kaltina lietuvius dėl prekių deficito jų prekystaliuose ir specialiai didina kainas

Prekybos centras Suvalkuose
Eglės Digrytės nuotr. / Prekybos centras Suvalkuose
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

„Kitame kieme žolė visada žolesnė“ - ar šį posakį būtų galima pritaikyti ir lietuviams, kurie nusipirkti maisto produktų ar buities prekių skuba ne į vietines parduotuves, bet į Lenkiją?

Apsipirkimo keliones į Lenkiją organizuojančios įmonės „Želesa“ vadovas Leonidas Fedorenko teigia, kad šie apsipirkimai šiuo metu yra itin populiarūs ir tikėtina, kad tokiais išliks ir ateityje.

„Galiu pasakyti, kad lietuviai su mielu noru keliauja į Lenkiją“, – tikino verslininkas.

Skaičiuojama, kad per vieną apsipirkimą Lenkijoje Lietuviai išleidžia apie  400 Lt, o per dieną iš Lietuvos yra išvežama apie 1,5 mln. litų. Patys prekybininkai per mėnesį, važinėjant į Lenkiją, praranda nuo 32 iki 49 mln. litų.

Verslininko teigimu, važiuoti į Lenkiją visada bus ko, nes skirtumas tarp lietuviško lito ir lenkiško zloto yra 20 proc. net be jokių nuolaidų.

„Čia yra visos galimybės prekes nupirkti pigiau nei pas mus Lietuvoje“, – užtikrino L. Fedorenko.

Visgi verslininkas neslėpė, kad pasitaiko ir tokių situacijų, kada lenkai dėl prekių deficito pradeda didinti kainas. Visgi, pašnekovo teigimu, tai yra visiškai normalu ir lietuviai neturėtų pykti dėl to ant savo kaimynų, kurie ir patys nevisada lieka patenkinti lietuvių plūstančiais srautais.

„Kad ir kokia Lenkija būtų didelė, bet kai penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais atvažiuoja 15-20 tūkst. svetimų klientų, tai normalu, kad jiems pradeda trūkti prekių ir jie pakelia kainas. Tada ir lenkai pyksta, ir patys lietuviai sako, kad nėr čia ko važiuot“, – teigė pašnekovas.

Laida „Verslo ritmu“ transliuojama pirmadieniais, antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais 11.55 val.  

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Lenkai Lenkija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką