15min be reklamos
2022 01 05, 09:21

Lenkijos centrinis bankas padidino pagrindinę palūkanų normą

Lenkijos centrinis bankas antradienį pranešė, kad, siekdamas kovoti su augančia infliacija, padidino pagrindinę palūkanų normą 0,5 procentinio punkto iki 2,25 procento.
Lenkijos vėliava
Lenkijos vėliava / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.
Temos: 2 Lenkija Ekonomika

Tai jau ketvirtas mėnesinis palūkanų normų didinimas iš eilės.

Nacionalinės statistikos tarnybos duomenimis, Lenkijos metinė vartotojų kainų infliacija lapkritį pasiekė 7,8 proc., o analitikai prognozuoja, kad gruodį ji buvo ir didesnė nei 8 procentai.

Tokios infliacijos šalyje nebuvo daugiau nei 20 metų.

Pasak centrinio banko, infliaciją daugiausia lėmė energijos ir kitų žaliavų kainų padidėjimas dėl tiekimo grandinių sutrikimų, o kainų augimas prognozuojamas ir toliau.

„Pasaulio ekonomikos aktyvumas ir toliau atsigauna, tačiau ekonomines sąlygas neigiamai veikia pasiūlos apribojimai kai kuriose rinkose, aukštos žaliavų kainos ir pasikartojančios pandemijos bangos kai kuriose šalyse, įskaitant euro zoną“, – sakoma pranešime.

Jame teigiama, kad koronaviruso omikron varianto plitimas „išlieka neapibrėžtumo veiksniu“, prognozuojant pandemijos eigą ir ekonominius įvykius.

Lenkijos ekonomikos institutas mano, kad centrinis bankas ir toliau didins palūkanų normas per pirmuosius šešis 2022 metų mėnesius, o iki metų pabaigos palūkanų norma pasieks 3,5 proc. lygį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką