Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenkijos prekybininkai kovoja dėl kiekvieno lietuvio

Parduotuvė Lenkijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Parduotuvė Lenkijoje
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Lenkijoje pasienyje su Lietuva įsikūrę prekybininkai lietuvius vis intensyviau vilioja papildoma reklama pakelėse lietuvių kalba ir reklaminiais lankstinukais pašto dėžutėse. Suvalkuose dirbantys prekybininkai dar didesnių srautų tikisi iki Naujųjų – prieš Lietuvai įsivedant eurą. Skaičiuojama, kad lietuviai kaimyninėje šalyje palieka 0,5–1 mlrd. litų.

Tik kirtus Lietuvos–Lenkijos valstybių sieną svečius pasitinka reklaminiai stendai, lietuvių kalba kviečiantys dėl zloto kurso pigiau įsigyti maisto produktų, statybinių medžiagų, baldų ir net vestuvinių žiedų. Stendų pakelėse nemažėja.

Statybinių medžiagų centro Lenkijoje savininkas sako, kad pusė parduodamos produkcijos iškeliauja į Lietuvą ir neslepia, kad pirkėjų vilionės intensyvėja, nes patys lenkai skaičiuoja ir mažiau perka.

Statybinių medžiagų centro Lenkijoje savininkas sako, kad pusė parduodamos produkcijos iškeliauja į Lietuvą

„Daug lietuvių atvažiuoja ne tik statybinių prekių. Jie viską mato, bet reklama irgi labai naudinga – mes irgi ir laikraštukus leidžiam lietuvių kalba, dalyvaujam mugėse Lietuvoje. Kiekvienas klientas mums yra labai svarbus“, – sako įmonės „Importex“ savininkas Petras Černelis.

„Man pačiai reikia statybinių blokelių, nes Lietuvoje, kiek ieškojau, nelabai radau. Atvažiavom netikėtai į šitą parduotuvę ir atradom kas mums tiktų“, – sako iš Kauno atvykusi pirkėja Eglė Verpečinskienė.

Ji teigia jau įsigijusi ir maisto produktų už 300 zlotų ir ketinanti jų pirkti dar.

Pasak prekybininkų, kova vyksta dėl kiekvieno kliento – reklaminiai lankstinukai lietuviškai pasienyje gyvenančius pasiekia kas porą savaičių, o trečdalis iš šiame prekybos centre dirbančių pardavėjų kalba lietuviškai.

„Jeigu klientas stato visą namą, daro investiciją, priskiriame jam atskirą vadybininką, kuris lietuviškai kalba, kuris stengiasi nuo pamatų iki rakto atidavimo tai užbaigti. Praktiškai lieka darbas tik telefonu – kontaktuoti, kada, kiek ir ko atvežti“, – sako įmonės „Importex“ savininkas Petras Černelis.

Skerdyklos Lenkijoje vadovai sako, kad tik dėl lauko reklamos lietuviškai sulaukia vis daugiau pirkėjų iš Lietuvos, nes skerdykla gerokai nutolusi nuo pagrindinio kelio.

Skaičiuojama, kad lietuviai Lenkijoje per metus palieka 0,5–1 mlrd. litų, dalies pajamų negauna ir valstybė.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Lenkija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką