Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 2d. 10:34

Lenkijos profsąjunga „Solidarumas“ siekia uždrausti parduotuvėms dirbti sekmadieniais

Prekybos centras Suvalkuose
Eglės Digrytės nuotr. / Prekybos centras Suvalkuose

Lenkijos profesinė sąjunga „Solidarumas“ rengiasi pateikti piliečių iniciatyva parengtą įstatymo projektą, kuriuo parduotuvėms bus uždrausta dirbti sekmadieniais, o įstatymo nepaisantiems darbdaviams grės įkalinimo iki dvejų metų bausmė.

Siūlomas draudimas būtų taikomas užsieniečių valdomiems dideliems prekybos centrams ir kitoms parduotuvėms, bet nebūtų taikomas mažesnėms lenkų valdomoms parduotuvėms, įskaitant kepyklas ir degalines.

„Surinkome 350 tūkst. mūsų įstatymo projektą dėl draudimo prekiauti sekmadieniais palaikančių žmonių parašų ir penktadienį tą projektą pateiksime parlamentui“, – pareiškė „Solidarumo“ atstovas Alfredas Bujara.

Kad piliečių pasiūlytas įstatymo projektas būtų svarstomas parlamente, būtina surinkti mažiausiai 100 tūkst. parašų.

Įstatymo projekte numatyta, kad reikalavimų nepaisantiems darbdaviams gali būti skirta laisvės atėmimo iki dvejų metų bausmė. Teisės akto šalininkai mano, kad vien baudų gali nepakakti, nes kai kurie parduotuvių savininkai, anot jų, gali sutikti mokėti baudas, kad tik nereikėtų užverti savo parduotuvių durų.

A. Bujara tiki, kad parlamentas pritars įstatymo projektui.

„Turime ministrės pirmininkės Beatos Szydlo, prezidento Andrzejaus Dudos ir .... (valdančiosios) partijos pirmininko Jaroslawo Kaczynskio politinę paramą“, – pareiškė jis ir pridūrė, kad „įstatymas turėtų įsigalioti pavasarį“.

Didelių parduotuvių darbuotojams moka mažas algas, jie persidirba, ir dėl to nukenčia jų šeiminis gyvenimas.

Dešiniosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) vyriausybė taip pat yra artima įtakingai Lenkijos Romos Katalikų Bažnyčiai, kuri jau seniai ragina neleisti parduotuvėms dirbti sekmadieniais.

Tačiau A. Bujara tikina, kad įstatymo projektu „siekiama ne vien puoselėti krikščioniškas vertybes“.

„Didelių parduotuvių darbuotojams moka mažas algas, jie persidirba, ir dėl to nukenčia jų šeiminis gyvenimas, – pareiškė jis. – Kapitalizmas ir vartotojiškumas Lenkijoje tapo nebevaldomi.“

Vengrija buvo uždraudusi parduotuvėms dirbti sekmadieniais, tačiau vėliau šio visuomenės nepasitenkinimą sukėlusio draudimo atsisakė.

Komunizmo žlugimui 1989 metais atvėrus duris laisvajai rinkai, apsipirkimas sekmadieniais Lenkijoje tapo populiariu šeimų laisvalaikio užsiėmimu.

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad dauguma lenkų tokiam draudimui nepritaria: galimybės apsipirkti sekmadieniais nori 62 proc. gyventojų, o tam, kad parduotuvės sekmadieniais nedirbtų, pritaria tik 30 procentų.

Šis bandymas uždrausti parduotuvėms dirbti sekmadieniais yra jau trečiasis per 20 metų. Per metus parduotuvės Lenkijoje nedirba 12 dienų – per pagrindines valstybines arba religines šventes.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 2 Solidarumas Lenkija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką