Dabar populiaru
Publikuota: 2014 vasario 13d. 12:52

Liberalai atrado naują būdą pensijoms kompensuoti

Senatvė
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Senatvė

Liberalai išplatintame pranešime tegriežtai nepritaria valdančiųjų planams įvesti naujus mokesčius automobilių savininkams ir papildomai didinti akcizus alkoholiui. Savo ruožtu jie siūlo atrasti pinigų pensijų kompensavimui pardavus dalį valstybės akcijų.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotojas Gintaras Steponavičius atkreipia dėmesį, kad pardavus vos po 5 proc. šiandien biržos prekybos sąraše esančių trijų valstybės akcinių bendrovių – „Lesto“, „Lietuvos energijos gamyba“ ir „Litgrid“ – akcijų, valstybė surinktų daugiau nei 200 milijonų litų.  Tai – bemaž pusė visos pensijoms kompensuoti reikiamos sumos (kompensacijoms Vyriausybė numato 443 mln. Lt).

„Jei valdantiesiems trūksta fantazijos, kur rasti lėšų, tai negali tapti pretekstu kišti ranką į mokesčių mokėtojų kišenę. Parduodama labai nedidelę dalį akcijų valstybė niekuo nerizikuoja – bendrovių kontrolė ir valdymas lieka valstybės rankose, o įmonės, atėjus privačiam kapitalui, galėtų siekti geresnių veiklos rezultatų“, – ketvirtadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė liberalas G. Steponavičius.

Liberalai primena, kad statistiškai vidutinė valstybės valdomų įmonių grąža siekia vos kiek daugiau nei 2 proc., o privačių bendrovių – apie 10 proc.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Remigijaus Šimašiaus teigimu, svarbu siekti, kad tokios valstybės įmonės kaip „Lietuvos paštas“ ir „Lietuvos geležinkeliai“ pagaliau taptų akcijų biržos dalyvėmis. Tai valstybei ne tik leistų gauti papildomų lėšų, bet ir pridėtų įmonėms skaidrumo, leistų efektyviau investuoti ir valdyti išlaidas.

„Dabartiniai pensininkai visą savo gyvenimą daug dirbo, kad būtų sukurtas šiandien valstybės valdomas turtas. Todėl pirmiausia iš jo gaunamos pajamos ir turėtų tarnauti kaip priemonė atkurti pensijas. Privatizavus dalį valstybės įmonių, kurios šiandien valdomos ne visiškai racionaliai, galėtume išjudinti šalies ekonomiką. O bet kokie siekiai didinti mokesčius reiškia tik tai, kad mažėtų darbo vietų ir realios gyventojų pajamos“, – teigė R. Šimašius.
 

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką