Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Liberalai ir verslas pritars naujam Darbo kodeksui

IT darbuotojas
„123RF“ nuotr. / IT darbuotojas
Šaltinis: 15min
0
A A

Grupė Seimo narių įregistravo įstatymo projektą, kuriuo siūlo įteisinti progresyvią gyventojų apmokestinimo sistemą. Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdo Sutkaus nuomone, tai yra politikavimas prieš artėjančius rinkimus, nes progresiniams mokesčiams šiuo metu yra visiškai netinkamas laikas ir ekonominė situacija.

„Tai pakenktų aukštos kvalifikacijos specialistams, o ekonominis efektas būtų labai mažas. Be to, Lietuvoje mokesčiai iš esmės ir taip progresiniai dėl taikomo NPD dydžio. Siūlomas įstatymo pakeitimas užuot padėjęs – pakenks viduriniosios klasės raidai. Jeigu kažkam norisi pasiekti politinių tikslų, tai užtektų tiesiog pervadinti mūsų esamą mokesčių sistemą progresine ir tada visi būtų patenkinti“, – teigė V. Sutkus susitikime su Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija.

Liberalas Kęstutis Glaveckas sakė, kad progresiniai mokesčiai iš Lietuvos išvarytų verslininkus. Siūloma tai, su kuo negalime sutikti, nes esant tokiam Lietuvos ekonomikos ir pajamų lygiui, įvesti Vokietijos sistemą – negalima. 

Stringa ES projektai

Šiuo metu vienas iš opiausių klausimų įvairių infrastruktūros objektų rangovams – statybų, kelių, geležinkelių, inžinerinių sistemų ir informacinių technologijų įmonėms – vangus iš ES fondų finansuojamų projektų vykdymas. Pasak V. Sutkaus, projektų rangos konkursai nėra skelbiami, o tai reiškia, kad kitąmet įmonės neturės darbo.

„Buvęs finansavimo laikotarpis iki 2015 metų jau yra pasibaigęs ir visi projektai, kurie buvo vykdomi tomis lėšomis, šiemet baigiasi, o nauji konkursai 2016 metams šiuo metu beveik nėra skelbiami. Laikantis viešųjų pirkimų procedūras apibrėžiančių teisės aktų, nuo konkurso rangos darbams paskelbimo iki sutarties pasirašymo su konkursą laimėjusia įmone praeina daugiau kaip pusė metų. Taigi, gali atsitikti taip, kad inžinerinės, statybų ir kitos rangos bendrovės ateinančių metų pradžioje neturės darbų. Jeigu niekas nesikeis, tai kitais metais turėsime ženklų bedarbių skaičiaus padidėjimą. Todėl būtina pagreitinti šių konkursų organizavimą“, – sakė V. Sutkus.

Pasak K. Glavecko, galima būtų plėsti kelius, kitus infrastruktūros objektus, tačiau dabar viešojo ir privataus verslo partnerystės (angl. PPP – Public Private Partnership) modelis yra praktiškai deformuotas. 

Pritars Darbo kodeksui

Verslo atstovai taip pat ragino tęsti diskusijas dėl Darbo kodekso reformos. Pasak V. Sutkaus, egzistuojančio darbo kodekso šaknys siekia sovietinius laikus, nes akivaizdžiai neatitinka XXI amžiaus darbo santykių ir stabdo ne tik užsienio investicijas, bet ir vietinio verslo plėtrą, ekonominį augimą, skatina šešėlinę ekonomiką.

Naujasis socialinis modelis leistų žmonėms daugiau užsidirbti, o verslui lanksčiau organizuoti savo veiklą, – sakė E.Masiulis.

Tuo tarpu darbo santykių lankstumas teikia naudą visiems. Jeigu norime, kad Lietuvos darbo rinka taptų konkurencingesnė, privalome ieškoti lankstesnių ir liberalesnių darbo santykių bei įvairesnių darbo sutarčių formų, aiškino jis.

„Naujasis socialinis modelis leistų žmonėms daugiau užsidirbti, o verslui lanksčiau organizuoti savo veiklą“, – sakė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką