Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Liberalų sąjūdžio idėja: mokesčių mažinimas ir šešėlinių pajamų amnestija (papildyta 14.06 val.)

Gali atidėti mokesčius.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Mokesčiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Liberalų sąjūdis (LS) siūlo sumažinti visus sunkmečiu padidintus mokesčius. Diskusijose su koalicijos partneriais ketinama kelti ir mokesčių amnestijos idėją. Premjeras Andrius Kubilius ir Finansų ministrė Ingrida Šimonytė tokius LS siūlymus vertina atsargiai.

„Ekonomikos atsigavimo ženklai, kurie šiuo metu yra pasirodę, ir tai, kad šiais metais planuojama surinkti daugiau pajamų į valstybės biudžetą, reiškia, kad mes turime dar šiais metais labai aiškiai apsispręsti, kokia mokesčių politika veiks nuo 2011 metų“, – pirmadienį Vyriausybėje sakė LS pirmininkas, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Jo teigimu, LS artimiausiu metu siūlys atšaukti visus mokesčius, kurie krizės laikotarpiu buvo padidinti. Šis siūlymas, ano E.Masiulio, pirmiausia liečia Pridėtinės vertės mokestį (PVM). „Jis turėtų būti 19 proc., o ne 21 proc. Manome, kad mokesčių sumažinimas nuo 2011 metų Lietuvos žmonėms leistų pajausti prasidedantį ekonomikos augimą“, – aiškino susisiekimo ministras.

Kels šešėlinių pajamų amnestijos idėją

Kaip sakė E.Masiulis, Liberalų sąjūdžio taryba diskusijose su koalicijos partneriais ketina iškelti šešėlinių pajamų amnestijos idėją. „Yra patirčių Europos Sąjungos valstybėse, pavyzdžiui Italijoje tokia šešėlinių pajamų amnesticija buvo įgyvendinama“, – dėstė E.Masiulis.

Jis aiškino, kad šios dienos skaičiavimais Lietuvoj neapskaitoma 15–20 proc. verslo gaunamų pajamų ir pridėjo, kad sankcijos ir reidai šios situacijos neišspręs. „Mes matome, kad griežtinant administravimo priemones tokio rezultato, kokį norime pasiekti, nepasieksim. Todėl siūlome alternatyvų kelią – nustatyti terminą, iki kurio galėtų visi deklaruoti viešai savo turimas santaupas, pajamas ir nuo tų pajamų būtų privaloma sumokėti 10 proc. mokestį į valstybės biudžetą“, – sakė LS pirmininkas.

Anot jo, tokiu būdu, dalį ekonomikos būtų galima išvesti iš šešėlio į legalią veiklą. „Be jokios abejonės po to, kai terminas, iki kurio būtų galima deklaruoti turimas lėšas, baigtųsi, tiems, kas neišėjo iš šešėlinio verslo, reikėtų taikyti labai griežtas sankcijas“, – kalbėjo E.Masiulis.

Papildyta 14.06 val.: Kubilius ir Šimonytė vertina skeptiškai

Premjeras Andrius Kubilius LS siūlymus mažinti visus sunkmečiu padidintus mokesčius vertina atsargiai. „Dar neišėjus iš krizės siūlymai radikaliai mažinti mokesčius yra tolygūs siūlymams mažinti pensijas“, – sakė A.Kubilius.

Tuo tarpu finansų ministrė Ingrida Šimonytė priminė, kad šiemet iki 15 proc. buvo sumažintas pelno mokestis ir pridėjo siūlymus mažinti kitus mokesčius vertino skeptiškai. Esą šiemet prognozuojamas milijardu litų geresnis rezultatas biudžete nereiškia, kad jis yra perteklinis.

„Man patiko nuskambėjusi mintis, kad perviršines pajamas, kurias valstybės biudžetas ir kiti biudžetai gaus, turi būti atiduoti žmonėms, nes taip ir atsitiks“, – sakė finansų ministrė. Esą biudžeto deficitas vietoj 9 proc. bus 8 proc. ir valstybei teks mažiau skolintis, todėl reikės skirti mažiau lėšų skolos aptarnavimo išlaidoms. „Tai reiškia labai paprastą dalyką: ta dalimi žmonėms nebus didinami mokesčiai, mažinamos išmokos“, – paaiškino I.Šimonytė.

Šešėlinių pajamų amnestijos idėją ganėtinai skeptiškai įvertino tiek ji, tiek premjeras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką