Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 30d. 11:15

Liepą mažėjo vartotojų pasitikėjimo rodiklis

Piniginė
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Piniginė

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis 2009 metų liepą buvo minus 43. Palyginti su birželio mėnesiu, jis sumažėjo 1 procentiniu punktu.

Kaip praneša Statistikos departamentas, gyventojai blogiau vertino namų ūkio finansinės ir šalies ekonominės padėties perspektyvas bei galimybę nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėnesių. Šiek tiek optimistiškiau buvo vertinamas bedarbių skaičiaus kitimas: daugiau gyventojų prognozavo bedarbių skaičiaus mažėjimą.

Liepą 4 procentai gyventojų teigė, kad namų ūkio finansinė padėtis per praėjusius metus pagerėjo, 58 – kad pablogėjo, o 38 procentai gyventojų atsakė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per metus nepasikeitė (birželio mėn. – atitinkamai 4, 60 ir 36 proc.). Vertindami savo šeimos finansinės padėties tikėtinus pokyčius per artimiausius 12 mėn., 9 procentai gyventojų nurodė, kad tikisi pagerėjimo, 49 – pablogėjimo (birželio mėn. – atitinkamai 9 ir 42 proc.). 37 procentai gyventojų manė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per artimiausius metus nesikeis.

Vertindami šalies ekonominę padėtį, 89 procentai gyventojų teigė, kad ekonominė padėtis per praėjusius metus pablogėjo, 1 procentas – kad pagerėjo, o procentai atsakė, kad padėtis per praėjusius 12 mėn. nepasikeitė (birželio mėn. – atitinkamai 91, 1 ir 8 proc.). Liepos mėn. 13 procentų gyventojų tikėjosi, kad šalies ekonominė padėtis per artimiausius 12 mėn. truputį pagerės, 58 procentai prognozavo pablogėjimą, 25 procentai teigė, kad padėtis išliks tokia pati (birželio mėn. – atitinkamai 14, 55 ir 27 proc.).

Liepos mėnesį, kaip ir birželį, 88 procentai gyventojų prognozavo bedarbių skaičiaus augimą per artimiausius 12 mėn., tačiau liepos mėn., 2 procentiniais punktais padaugėjo gyventojų, manančių, kad bedarbių truputį sumažės.

Per metus vartotojų pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 19 procentinių punktų. Ypač pasikeitė gyventojų nuomonė apie tikėtiną bedarbių skaičiaus augimą. Per metus gyventojų, prognozuojančių bedarbių skaičiaus didėjimą, dalis išaugo daugiau nei 2 kartus, iš jų prognozuojančių spartų bedarbių skaičiaus augimą – nuo 4 iki 48 procentų. Vartotojų pasitikėjimo rodiklio pasikeitimui įtakos turėjo ir pesimistiškesnės nei prieš metus namų ūkio finansinės padėties prognozės. Gyventojų, manančių, kad namų ūkio finansinė padėtis per artimiausius 12 mėn. pablogės, dalis padidėjo nuo 35 iki 49 procentų. Palyginti su praėjusiais metais, gyventojai blogiau vertino šalies ekonominės padėties perspektyvas bei galimybę nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėn.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką