Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Liepą uoste pasiektas naujas krovos rekordas

Klaipėdos jūrų uostas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Klaipėdos jūrų uostas
Šaltinis: 15min
0
A A

Liepos mėnuo Klaipėdos uostui buvo sėkmingas. Krovinių srautai išaugo, užfiksuotas ir visų laikų ro-ro krovinių rekordas.

Anot Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Rinkodaros ir administracijos direktoriaus Artūro Drungilo, iš viso liepos mėnesį Klaipėdos uoste ir Būtingės terminale perkrauta 3,92 mln. tonų krovinių. Tai 74,4 tūkst. tonų daugiau nei pernai liepos mėnesį. Vien Klaipėdos uosto krovos apyvarta liepą siekė 3,01 mln. tonų, vos 36 tūkst. tonų mažiau nei pernai tą patį mėnesį.  

„Vejamės atsilikimą. Taip ir prognozavome, kad antras pusmetis bus daug geresnis. Atsilikimas lyginant su praėjusių metų apyvarta turėtų sumažėti. Reikia priminti, kad pernai krova buvo didžiausia ir rekordinė tarp Pabaltijo uostų“, – pasakojo A. Drungilas.

Liepos mėnesį ro-ro krovinių, tai yra, krovininių automobilių, vilkikų su puspriekabėmis ir priekabomis, lengvųjų automobiliai ir kitų transporto priemonių ant ratų perkrauta 25 404, tai 8,7 proc. arba per 2 000 vienetų daugiau nei pernai liepos mėnesį. Iki šiol geriausias ro-ro krovinių rekordas buvo užfiksuotas pernai spalį, tuomet perkrauta apie 24 tūkst. transporto priemonių. 

„Pasiekėme visų laikų apyvartos rekordą. Žinome, kad Klaipėdos uostas yra lyderis tarp rytinės Baltijos uostų pagal ro-ro krovą. Tendencija labai gera, nematome čia krizės požymių“, – teigė A. Drungilas, 

Išaugo trąšų krova

Liepos mėnesį gerokai ūgtelėjo trąšų krova ir kone susivienodino su pernai itin sėkmingais liepos mėnesio krovos rezultatais. „Matome, kad nuo vasario mėnesio krova ženkliai auga“, – pastebėjo A. Drungilas. Iš viso liepą perkrauta per 1 mln. tonų trąšų. Pastebima, kad daugiau trąšų perkraunama ir kituose Pabaltijo uostuose. Prieaugis jau sudaro apie 100 tūkst. tonų.

Naftos produktų apyvarta nuo metų pradžios yra mažėjanti. Tokios tendencijos yra ir kituose Pabaltijo uostuose. Praėjusį mėnesį jų perkrauta 638 tūkst. tonų, tai dešimtadaliu mažiau nei pernykštę liepą. Tiesa, per Būtingės terminalą importuota 906,4 tūkst. tonų žalios naftos, tai 110 tūkst. tonų daugiau. 

Uosto vadovybę džiugina konteinerių krova – kone 383 tūkst. tonų. Apyvarta lyginant su pernai liepa ūgtelėjo 11,5 procento. 

Liepą  į Klaipėdą įplaukė 511 laivų. Uostamiestį aplankė 43,5 tūkst. keleivių, iš jų per 4 200 kruizinių laivų svečių. Pastarųjų skaičius šių metų liepą lyginant su pernai tuo pačiu mėnesiu ūgtelėjo kone 30 procentų. 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką