Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Lietuva EBPO rinkos reguliavimo indekse – pirmoje vietoje

Lietuva šiais metais užėmė pirmąją vietą Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) paskelbtame produktų rinkos reguliavimo indekse, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija. 
Aušrinė Armonaitė
Aušrinė Armonaitė / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Esame lyderiai pagal produktų rinkos reguliavimą, o tai rodo, kad pasirinkome tinkamą kryptį – EBPO teigia, kad geriau pagal šį indeksą vertinamų šalių ekonomikos yra produktyvesnės ir jų darbo rinkos auga nuosekliau“, – pranešime teigė ministrė Aušrinė Armonaitė.  

Labiausiai supaprastintomis ir orientuotomis į ekonomikos augimą pripažintos Lietuvos, Švedijos ir Airijos rinkos reguliavimo sąlygos. Estai šiemet iš 12-tos vietos pakilo šešiomis pozicijomis ir užėmė šeštąją vietą, o latviai iš 11-tos nukrito į 14 vietą.

Palyginti su 2018-ųjų vertinimu, Lietuva didžiausią pažangą padarė valstybės valdomų įmonių srityje – šalis pakilo iš 33-čios vietos į 9-tą vietą.

Tarp EBPO valstybių Lietuva geriausiai įvertinta ir licencijų ir leidimų (1 vieta), administracinės ir reguliavimo naštos (5 vieta) ir verslo įsteigimo patogumo ir greičio aspektu (5 vieta).

EBPO Lietuvai yra rekomendavusi užtikrinti, kad valstybės ir savivaldybių įmonėms galiotų tokie pat teisiniai, finansiniai ir reglamentavimo reikalavimai, kaip ir privačioms įmonėms. Lietuva padarė pažangą ir šioje srityje – per penkerius metus šalis pakilo iš 37 į 29 vietą. 

Indeksas atspindi šalies gebėjimą kurti konkurenciją skatinantį reguliavimą, padeda tarp šalių palyginti įvairių procedūrų, tokių kaip licencijų išdavimas, įmonės įsteigimas, greitį ir sukeliamą administracinę naštą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais