Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Lietuva euro banknotus gaus iš Vokietijos centrinio banko

Lietuvos bankas pasirašė sutartį su Vokietijos centriniu banku Bundesbanku dėl visų nominalų eurų banknotų įsigijimo. Siekiant, kad įvedant eurą būtų patenkintas banknotų poreikis ir užtikrintos reikalingos atsargos, bus atsigabenta 132 milijonai vienetų eurų banknotų, jų svoris – 114 tonų.
Lietuvos monetų kalykla
Lietuvos monetų kalykla / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Euro įvedimui reikalingą banknotų kiekį dabar pasiskolinsime, o 2016 metais banknotus atspausdinę vienoje iš Europos centrinio banko akredituotų spaustuvių juos grąžinsime“, – sako Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

Jo teigimu, apsirūpinimo eurų banknotais ir monetomis procesas detaliai suplanuotas, o numatytas grafikas tiksliai įgyvendinamas. Iš Bundesbanko saugyklų naujų eurų banknotų siuntos į Lietuvą bus atgabentos iki gruodžio. Lietuvos monetų kalykla visu pajėgumu kaldina lietuviškas eurų monetas, jos jau pradėtos gabenti į Lietuvos banko saugyklas. Bendras euro įvedimui ir atsargoms užtikrinti reikalingas monetų kiekis yra apie 370 milijonų vienetų, jų svoris – 1 740 tonų.

Bendras euro įvedimui ir atsargoms užtikrinti reikalingas monetų kiekis yra apie 370 milijonų vienetų, jų svoris – 1 740 tonų.

Lietuvos banko ir Bundesbanko eurų banknotų skolinimosi sutartyje numatytas tikslus skolinamų eurų banknotų kiekis, nurodyti jų nominalai, eurų banknotų pristatymo laikas, pervežimo sąlygos, atitinkančios tarptautinius saugumo ir draudimo užtikrinimo reikalavimus. Eurų banknotų skolinimąsi Lietuvos bankas suderino su Europos centriniu banku.

Lietuvos bankas įsipareigojo užtikrinti, kad į mūsų šalį atgabenti eurų banknotai į Lietuvos banko saugyklas būtų pervežti saugiai. Lietuvos bankas išankstinį pirminį eurų ir euro centų monetų paskirstymą šalies komerciniams bankams pradės šių metų spalio pradžioje, o išankstinį pirminį eurų banknotų paskirstymą jiems atliks nuo lapkričio pradžios iki euro įvedimo dienos.

Įvedus eurą iš komercinių bankų eurų banknotai ir monetos pasieks gyventojų pinigines ir įmonių kasas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?