TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva grįžta į istorines kredito reitingų aukštumas

Tarptautinė reitingų agentūra „Standard & Poor's“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Tarptautinė reitingų agentūra „Standard & Poor's“
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį tarptautinė kredito reitingų agentūra „Standard & Poor‘s” (S&P) pagerino Lietuvos ilgalaikio skolinimosi reitingą net dviem pakopomis – nuo BBB iki A-, tuo grąžindama jį prie vieno aukščiausio reitingų per mūsų šalies istoriją. Vienas esminių šio sprendimo motyvų – Lietuvos pasiryžimas ir galimybės įsivesti eurą jau 2015 metais.

„Mūsų šalies skolinimosi reitingas buvo perkeltas į aukštesnį lygį net peršokant tarpinę grandį – tai puiki žinia Lietuvai, rodanti mūsų finansų politikos pripažinimą. Aukštesnis reitingas sudaro realias prielaidas toliau mažėti šalies skolinimosi kainai. Be to, šis sprendimas rodo, kad šalia atsakingos Vyriausybės politikos ir ekonomikos augimo, jau dabar itin aukštai vertinamos mūsų pastangos ir galimybės įsivesti eurą“, – sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

S&P savo sprendimą motyvavo tuo, kad 2013 metų Lietuvos ekonomikos augimo ir viešųjų finansų rezultatai viršijo agentūros lūkesčius. S&P prognozuoja, kad mūsų šalies ekonomika 2014-2017 metais ir toliau tvirtai bei tvariai augs, o viešųjų finansų deficitas nuosekliai mažės.

Agentūros vertinimu, Lietuva atitinka Mastrichto kriterijus ir nuo 2015 metų turėtų tapti euro zonos nare. S&P taip pat mini, kad euro įvedimas yra viena svarbiausių šios Vyriausybės užduočių. Agentūros nuomone, stojimas į euro zoną visiškai panaikins rizikos veiksnius, susijusius su lito ir euro kursu. Tai ypač svarbu ekonomikos raidai, kadangi du trečdaliai visų paskolų Lietuvoje yra suteiktos eurais. Narystė euro zonoje Lietuvai taip pat atvers platesnius kelius į tarptautines kapitalo rinkas, o vietiniams bankams, prireikus, suteiks prieigą prie Europos Centrinio Banko finansinių priemonių, taip stiprinant šalies finansų stabilumą.   

S&P įvardijo, kad galėtų pagerinti reitingą, jeigu viešųjų finansų rodikliai gerėtų sparčiau nei numato agentūra. S&P taip pat įspėjo, kad reitingą sumažintų, jeigu Vyriausybė nukryptų nuo atsakingos finansų politikos, ženkliai sumažėtų ekonomikos augimas ir Lietuva nuo 2015 metų neįsivestų euro.

Paskutinį kartą A – ilgalaikio skolinimosi reitingą S&P Lietuvai buvos suteikusi 2008 metų sausį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Ekonomika
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką