Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva ir Kazachstanas pasirašė dvišalį bendradarbiavimą stiprinantį protokolą

Ūkio ministras Evaldas Gustas ir Kazachstano finansų ministerijos atsakingoji sekretorė Natalija Artemovna Koržova.
Ūkio ministras Evaldas Gustas ir Kazachstano finansų ministerijos atsakingoji sekretorė Natalija Artemovna Koržova.
Šaltinis: 15min
0
A A

Š. m. spalio 17 d. ūkio ministras Evaldas Gustas ir Kazachstano finansų ministerijos atsakingoji sekretorė Natalija Artemovna Koržova dešimtojo Lietuvos ir Kazachstano tarpvyriausybinės prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdžio pabaigoje pasirašė protokolą, kuris paskatins dvišalį bendradarbiavimą transporto, energetikos, mokslo, sveikatos apsaugos, turizmo, žemės ūkio ir kitose srityse.

„Dešimtajame Lietuvos ir Kazachstano tarpvyriausybinės prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdyje  buvo užmegzti nauji ryšiai, aptarti darbai, pasidalinta idėjomis, nuomonėmis ir pasiūlymais, kaip stiprinti Lietuvos ir Kazachstano ekonominį bendradarbiavimą, plėtoti bendrus projektus“, – sakė ūkio ministras E. Gustas.

Posėdyje daugiausia dėmesio skirta bendradarbiavimui transporto ir komunikacijų srityse. Aptartos krovinių pervežimo geležinkeliu perspektyvos, transporto projektai, galimybė plačiau išnaudoti Klaipėdos uosto privalumus.

Posėdyje taip pat svarstyti bendradarbiavimo energetikos, informacinių technologijų, švietimo ir mokslo, sveikatos apsaugos, turizmo, žemės ūkio, žemėtvarkos, geodezijos ir kartografijos, pramonės ir paslaugų, vizų ir vartotojų apsaugos srityse klausimai.

Lietuva ir Kazachstanas pasirašė dvišalį bendradarbiavimą  skatinantį bendradarbiavimą
Lietuva ir Kazachstanas pasirašė dvišalį bendradarbiavimą skatinantį protokolą

Statistikos departamento duomenimis, Kazachstano tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lietuvoje 2014 metų pirmąjį pusmetį sudarė 2,42 mln. litų (0,7 mln. eurų), tuo tarpu Lietuvos TUI Kazachstane – 1,83 mln. litų (0,53 mln. eurų). Palyginti su praėjusių metų pirmuoju pusmečiu, jos padidėjo beveik dvigubai.

2013 metais prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Kazachstano sudarė 2,04 mlrd. litų (590 mln. eurų), o eksportas išaugo 28 procentais ir sudarė 1,52 mlrd. litų (441 mln. eurų). Pirmąjį 2014 metų pusmetį palyginti su tuo pačiu 2013 metų laikotarpiu prekybos apyvarta padidėjo 69 procentais ir sudarė 1,32 mlrd. litų (381 mln. eurų). Eksportas (628,41 mln. litų (182 mln. eurų)) sumažėjo mažiau nei procentu, o importas (687,11 mln. litų (199 mln. eurų)) padidėjo 5 kartus.

Svarbiausios Lietuvos eksporto prekės į Kazachstaną – mechaniniai įrenginiai (22 proc.), transporto priemonės (21 proc.) ir chemijos produkcija (16 proc.), importo – žalia nafta (jos importas į Lietuva išaugo 6 kartus).

Parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką