Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 6d. 16:28

Lietuva – ir vėl „pirmūnė“: prasčiau PVM visoje ES renka tik Rumunija

Kasos aparatas turguje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kasos aparatas turguje

Dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) nepriemokos Europos Sąjunga vien 2014 metais prarado 160 mlrd. Eur. Lietuva šiame kontekste nežiba – šalyje PVM renkamas net 4 kartus prasčiau nei kaimyninėje Estijoje ir apskritai kone blogiausiai visoje Europos Sąjungoje. Sunkiau vykdyti PVM planą sekasi tik Rumunijai, skelbiama Europos Komisijos tyrime.

Mažiausia PVM nepriemoka yra Švedijoje – vos 1,2 proc. Sunkiausiai PVM planą vykdyti sekasi tik Rumunijai, kur PVM nepriemoka siekia net 37,9 proc. Antra po Rumunijos – Lietuva, kur PVM nepriemoka sudaro net 36,8 proc.

Lietuvos PVM nepriemoka yra didžiausia Baltijos šalyse – Latvijoje ji sudaro 23,42 proc., Estijoje – 9,58 proc. Europos Sąjungos PVM nepriemokos vidurkis – 15,2 proc.

EK duomenimis, dėl nepriemokų vien 2014 metais ES prarado beveik 160 mlrd. Eur.

EK inf./PVM nesurinkimas
EK inf./PVM nesurinkimas

„Mūsų valstybės narės dėl nesurenkamo PVM praranda milijardus. To negalime sau leisti. Dabartinė tvarka visiškai nepritaikyta sukčiavimo pridėtinės vertės mokesčiu ir jo klaidingo apskaičiavimo problemoms spręsti.

Akivaizdu, jog PVM surinkimo rodikliai patys savaime nepagerės. Anksčiau šiemet Komisija yra nurodžiusi, kad valstybės narės turi kuo greičiau susitarti dėl galutinės ES PVM sistemos, kurios sukčiai negalėtų apeiti.

Ir tai turi būti padaryta. Todėl raginu visas valstybes nares per artimiausius mėnesius atvirai ir prasmingai aptarti tolesnius veiksmus, kuriuos vertėtų įtraukti į numatomus kitąmet parengti Komisijos teisės aktų pasiūlymus. Tik taip šią problemą išspręsime su visam“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas už ekonomikos ir finansų reikalus, mokesčius ir muitus atsakingas Europos Komisijos narys Pierre’as Moscovici.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką