TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva įsteigė atstovybę Silicio slėnyje

Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo pirmadienio Lietuva turi atstovybę Silicio slėnyje – garsiausioje pasaulyje naujųjų technologijų zonoje Šiaurės Kalifornijoje, kur veikia šimtai JAV ir kitų šalių technologijų bendrovių. Svarbiausias atstovybės tikslas – organizuoti Lietuvos pristatymus Silicio slėnio ir kitų JAV regionų verslininkams bei formuoti Lietuvos, kaip investicijoms palankios šalies, įvaizdį.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad Įgyvendindama šį projektą pirmadienį viešoji įstaiga „Investuok Lietuvoje“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su partneriais – JAV strateginių konsultacijų bendrove „Noah Mamet & Associates“. Ši Los Andžele įsikūrusi bendrovė, išnaudodama savo ryšius JAV verslo sluoksniuose, potencialiems investuotojams teiks įvairią informaciją apie Lietuvą, pristatys šalį renginiuose, organizuos reklamos kampanijas.

„Lietuvos įmonės, siekiančios pritraukti kapitalo iš Jungtinių Valstijų, gali kreiptis į viešąją įstaigą „Investuok Lietuvoje“, kuri padės susisiekti su mūsų atstovais Silicio slėnyje. Per juos Lietuvos verslas turės prieigą prie JAV investuotojų, rizikos kapitalo fondų ir kitų finansavimo šaltinių“, – sakė ūkio ministras Rimantas Žylius.

Vieną iš naujausių investicijų projektų Lietuvoje įgyvendina būtent Silicio slėnyje įsikūręs bendrovės „Levanta Scientific“ padalinys. Jis Saulėtekio slėnyje, Vilniuje, steigs naują įmonę, kuri vykdys mokslinius tyrimus ir kurs naujas technologijas. Ketinimų protokolas su šia bendrove patvirtintas spalio mėnesį. Projekto vertė – 16,2 mln. litų, naujojoje įmonėje planuojama sukurti ne mažiau kaip 80 darbo vietų.

„Mūsų tikslas – kad kuo daugiau JAV bendrovių įrašytų Lietuvą tarp tų valstybių, kuriose joms perspektyvu plėsti veiklą arba imtis naujos. Ypač aktualu, kad Lietuva susidomėtų pažangiųjų technologijų įmonės, kurių daug veikia būtent Silicio slėnyje“, – apie atstovybės steigimo priežastis kalbėjo „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Nocius.

Per devynis šių metų mėnesius „Investuok Lietuvoje“ prisidėjo mūsų šalyje įgyvendinant 16 investicinių projektų, iš jų 5 – gamybos ir 11 – paslaugų. Vykdant šiuos projektus numatyta sukurta daugiau kaip 2,2 tūkstančio darbo vietų, o bendra planuojamų investicijų suma siekia 303,4 mln. litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką