Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 14d. 12:45

Lietuva maisto produktų į Rusiją pirmąjį pusmetį eksportavo už 2,35 mlrd. litų

Parduotuvė Rusijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Parduotuvė Rusijoje

Pirmąjį šių metų pusmetį Lietuva į Rusiją eksportavo maisto ir žemės ūkio produktų už 2,353 mlrd. litų – beveik 6 proc. mažiau nei pernai pirmąjį pusmetį, kai maisto produktų eksportas į Rusiją siekė 2,504 mlrd. litų.

Lietuviškos kilmės maisto produktų eksportas į Rusiją, kuris sudarė 22 proc. viso maisto produktų eksporto, per metus sumažėjo 14,2 proc. iki 602,6 mln. litų.

Statistikos departamento duomenimis, per metus mėsos ir mėsos produktų eksportas į Rusiją sumažėjo 30,7 proc. iki 94,6 mln. litų, pieno ir jo produktų – 4,4 proc. iki 304 mln. litų, daržovių – 8,4 proc. iki 613 mln. litų, vaisių ir riešutų – 10,6 proc. iki 551,1 mln. litų. Tuo tarpu žuvų ir vėžiagyvių eksportas per metus išaugo beveik triskart iki 15,4 mln. litų.

Lietuva pernai buvo antra po Lenkijos pagal šviežių vaisių ir riešutų eksportą į Rusiją

Lietuviškos kilmės mėsos produktų eksportas iš viso šios kategorijos produktų eksporto į Rusiją pirmąjį pusmetį sudarė 73,3 proc., pieno ir jo produktų – 88,7 proc., daržovių – 0,9 proc., vaisių ir riešutų – 0,2 proc., žuvų – 50,7 procento.

Britų verslo dienraštis „The Financial Times“, remdamasis Europos Komisijos (EK) ir Eurostato duomenimis, skelbia, kad nuo Rusijos pritaikyto embargo labiausiai nukentės Lietuva ir Lenkija, kurios pernai į Rusiją eksportavo draudžiamų produktų atitinkamai už 927 mln. eurų (3,2 mlrd. litų) ir 841 mln. eurų (2,9 mlrd. litų).

Kremliaus sankcijos taip pat skaudžiai atsilieps Danijai, kuri eksportavo draudžiamų produktų už 377 mln. eurų (1,3 mlrd. litų) ir Suomijai, eksportavusiai uždraustų produktų už 283 mln. litų (977 mln. litų).

Tarp didžiausių pieno produktų eksportuotojų į Rusiją Lietuva buvo trečia po Nyderlandų ir Suomijos

„The Financial Times“ duomenimis, Lietuva pernai buvo antra po Lenkijos pagal šviežių vaisių ir riešutų eksportą į Rusiją – šių produktų eksportuota už 308 mln. eurų (1,06 mlrd. litų). Šių produktų kategorijoje didžiausi eksportuotojai taip pat buvo Ispanija, Belgija ir Graikija.

Tarp didžiausių pieno produktų eksportuotojų į Rusiją Lietuva buvo trečia po Nyderlandų ir Suomijos (161 mln. eurų, 556 mln. litų). Po Lietuvos sekė Vokietija ir Lenkija.

Pernai daugiausiai mėsos ir mėsos produktų į Rusiją eksportavo Vokietija, Danija, lenkija, Nyderlandai ir Ispanija, žuvies – Danija, Latvija, Airija, Didžioji Britanija ir Estija.

Rusija praėjusį ketvirtadienį metams apribojo pieno ir jo produktų, taip pat mėsos, vaisių ir daržovių importą iš Europos Sąjungos, JAV ir kitų šalių, palaikančių sankcijas Rusijai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką