Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva pagal vidutinę senatvės pensiją lenkia tik Rumuniją ir Bulgariją

Vyresnioji karta
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vyresnioji karta
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvoje vidutinė senatvės pensija yra viena iš mažiausių tarp Vidurio ir Rytų Europos valstybių – 766,5 lito. Tuo tarpu kaimynėje Lenkijoje pensininkai vidutiniškai gauna beveik dvigubai daugiau – 1 492 litus. Mažesnės nei Lietuvoje pensijos yra tik Rumunijoje ir Bulgarijoje, kur jos vidutinis dydis atitinkamai siekia 604 litus ir 432 litus.

Lietuvos pensijų fondo valdytojų duomenimis, atotrūkis pagal pensijų dydį taip pat akivaizdus Čekijoje, kur vidutinė senatvės pensija siekia 1 412 litus, bei Slovakijoje – 1 208 litus. Tarp Baltijos šalių Lietuva pagal šį rodiklį taip pat stovi eilės gale – Latvijoje ir Estijoje vidutinė pensija atitinkamai yra 1 050 litų ir 801 litas.

„Lietuva pagal vidutinio atlyginimo dydį taip pat rikiuojasi eilės gale ir lenkia tik Bulgariją bei Rumuniją. Tačiau atotrūkis tarp mokamų pensijų ir gaunamų atlyginimų Lietuvoje yra vienas iš didesnių regione – pensijos tesudaro 37 proc. vidutinio atlyginimo popieriuje, kai, pavyzdžiui, Lenkijoje šis santykis siekia 54 proc. Tai verčia rimtai abejoti, ar mūsų šalyje pensijų išmokų klausimas sprendžiamas efektyviai“, – teigia Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacijos prezidentas Šarūnas Ruzgys.

Vidutinis atlyginimas Lietuvoje, neatskaičius mokesčių, yra 2 082 litai. Lenkijoje jis sudaro 2 762 litus, Kroatijoje – 3 608 litus, o Čekijoje – 3 266 litus. Tuo tarpu Bulgarijoje ir Rumunijoje vidutinis atlyginimas atitinkamai tesiekia 1 032 litus ir 1 091 litą.

Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos prezidento Arūno Bakšinsko aiškinimu, Lietuvoje šiuo metu vieną pensininką išlaiko 2,1 darbuotojo, o Kroatijoje, Bulgarijoje, Čekijoje, Rumunijoje, Estijoje ir Latvijoje šis rodiklis yra prastesnis ir svyruoja nuo 1,2 iki 2 dirbančiųjų vienam pensininkui, tuo tarpu situacija kur kas geresnė Lenkijoje ir Slovakijoje, kur šis santykis siekia atitinkamai 2,3 ir 2,4.

„Prognozuojama, kad dėl prastėjančios demografinės padėties, emigracijos ateityje vienam pensininkui teks vis mažiau dirbančiųjų ir juos išlaikyti bus vis sunkiau. Tad mūsų šalyje galime tikėtis vis mažesnių, palyginti su vidutiniu atlyginimu, valstybinių pensijų, o papildomu taupymu II ir III pakopų sistemose šiuo metu tiek politikai, tiek patys gyventojai per mažai rūpinasi“, – teigia A.Bakšinskas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką