Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 18d. 14:43

Lietuva pasaulio turizmo indekse: pigu, švaru, bet maža gamtos ir kultūros

Į Kernavės Joninių šventę suplūdo minios žmonių
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Į Kernavės Joninių šventę suplūdo minios žmonių

Pasaulio ekonomikos forumo sudarytame kelionių ir turizmo konkurencingumo sąraše Lietuva užima tik 56 vietą. Estai – 37, latviai – 54 sąrašo eilutėje. Labiausiai Lietuva vertinama dėl higienos, prasčiausiai – dėl gamtos ir kultūrinio kapitalo.

Turizmas Lietuvoje sudaro 1,7 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), sektoriuje dirba 22,5 tūkst. darbuotojų (1,7 proc. visos darbo jėgos). Kasmet šalį aplanko per 2 mln. turistų.

Latvijos ekonomikai šis sektorius yra reikšmingesnis. Jis sudaro 4,1 proc. BVP, jame dirba per 36 tūkst. žmonių.

Geriausiai Lietuva yra vertinama sveikatos ir higienos srityje – čia šaliai tarp 136 valstybių yra skirta antra vieta.

Itin prastai Lietuva yra vertinama pagal gamtos išteklius – užima tik 121 vietą. Šis rodiklis apima gamtos „kapitalą“, tai yra kraštovaizdį, parkus ir augalijos turtingumą, taip pat lauko turizmo veiklų išvystymą.

Pagal kainų konkurencingumą Lietuva yra 32 vietoje – pigiausia, Pasaulio ekonomikos forumo vertinimu, keliauti yra Irane, Egipte ir Malaizijoje, taip pat Lenkijoje, o mūsų kaimynės Latvija ir Estija turistams yra brangesnės valstybės (užima atitinkamai 42 ir 52 vietas). Brangiau neva keliauti net Ukrainoje (45 vieta). Be to, pažymima, kad Lietuva tampa vis brangesnė valstybė keliauti.

Kalbant apie kultūrinius išteklius ir verslo keliones, Lietuva taip pat neturi kuo pasigirti (87 vieta). Šis rodiklis parodo įvairių kultūros vietų, pavyzdžiui, archeologinių vietovių, pramogų kompleksų, konferencijų vietų pasirinkimą, taip pat vertinama, kaip tie ištekliai yra reklamuojami. Pirmąją vietą čia užima Kinija, toliau rikiuojasi Ispanija, Prancūzija, Japonija, Italija ir Vokietija. Lietuvą lenkia ir estai, bet latviai lieka užnugaryje.

Lietuvos reitingas
Lietuvos reitingas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką