Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva pasirašė tarpvyriausybinį susitarimą dėl bendro bankų sąjungos pertvarkymo fondo

Bankai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Bankai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos nuolatinis atstovas ES ambasadorius Raimundas Karoblis gegužės 21 dieną Briuselyje Lietuvos vardu pasirašė tarpvyriausybinį susitarimą dėl Bendro pertvarkymo fondo. Šiuo susitarimu bankų sąjungoje dalyvaujančios valstybės narės – visos euro zonos narės ir savanoriškai prisijungti nusprendusios ne euro zonos valstybės – įsipareigoja į nacionalinius pertvarkymo fondus surinktas bankų įmokas nuo 2016 metų pervesti į bendrą bankų sąjungos pertvarkymo fondą.

Pasak R.Karoblio, Lietuvai prisijungus prie euro zonos ir tapus bankų sąjungos dalimi, bus užtikrintas tinkamas bendros bankų pertvarkymo sistemos veikimas Lietuvoje.

„Šis susitarimas padidins Lietuvos ir kitų bankų sąjungoje dalyvaujančių ES valstybių narių finansų sistemos stabilumą, efektyvų ir greitą bankų problemų sprendimą. Jis padės užtikrinti, kad problemų patiriančių bankų pertvarkymas būtų finansuojamas pačių bankų, o ne mokesčių mokėtojų pinigais. Be šio susitarimo bankų sąjunga negalėtų efektyviai funkcionuoti“, – sakė R.Karoblis.

Susitarimą pasirašė 26 ES valstybės narės – visos, išskyrus Švediją ir Jungtinę Karalystę, kurios neketina dalyvauti bankų sąjungoje.

Galutinis politinis sutarimas dėl šio dokumento pasiektas balandžio 1–2 dienomis vykusiame neformaliame Ekonomikos ir finansų tarybos (Ecofin) susitikime. Šis susitarimas papildo Reglamentą dėl vieningo pertvarkymo mechanizmo.

Susitarimas bus teikiamas ratifikuoti Seimui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką