Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Lietuva pernai nepanaudojo trečdalio ES paramos

2010 metais Europos Sąjungos (ES) lėšomis remiami projektai galėjo suteikti postūmį Lietuvos ūkio augimui – didinti įmonėms užsakymus, gaivinti vidaus vartojimą, mažinti nedarbą, tačiau nepavyko panaudoti trečdalio metams atrėžtos ES paramos.
Europa
Europa / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Lietuvos žinios“ rašo, kad ją dalyti vėluojama.

Iš 2010–aisiais planuotos panaudoti 5,3 mlrd. litų ES paramos, Finansų ministerijos gruodžio 27 dienos duomenimis, projektų vykdytojams ir rangovams buvo išmokėta daugiau kaip 3,3 mlrd. litų ES ir bendrojo finansavimo lėšų.

Tiesa, prieš Naujuosius, remiantis ankstesnių metų patirtimi, buvo tikimasi, kad paskutinę metų savaitę išmokėjimai gerokai padidės ir galbūt sieks apie 200 mln. litų.

„Tokiu atveju iš viso per 2010 metus būtų išmokėta 3,5 mlrd. litų ES ir valstybės biudžeto lėšų, o tai 1,2 karto daugiau nei 2009–aisiais“, – nurodė Finansų ministerijos Veiksmų programų valdymo departamento Veiksmų programų viešinimo skyriaus vedėja Akvilė Zirgulevičiūtė.

Jei šie lūkesčiai išsipildytų, 2010–ųjų planas būtų įvykdytas 66 proc. Tada 1,8 mlrd. litų iš 2010–aisiais planuotų panaudoti ES lėšų šalies ekonomiką gaivintų 2011 metais.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė rugsėjį prognozavo, kad per metus Lietuvai pavyks panaudoti apie 4 mlrd. litų ES paramos, tačiau to ji nevadino „blogu rezultatu“. Paramos panaudojimas strigo, nes, anot ministrės, dabartinė Vyriausybė iš pirmtakės neva paveldėjo „iš esmės tuščią projektų lentyną“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius