Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva svarsto galimybę išleisti obligacijų zlotais

Varšuvos senamiestis
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Ar Varšuvoje pasirodys Lietuvos obligacijos zlotais?
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos ir Čekijos vyriausybės domėjosi, ar Lenkijos finansų institucijos yra suinteresuotos jų iždo zlotais denominuotų obligacijų pirkimu.

„Pastaraisiais metais leidome obligacijų eurais, JAV doleriais, litais ir estų kronomis emisijas. Esant palankioms sąlygoms, neatmetame galimybės emituoti zlotais denominuotų obligacijų“ – patvirtino Lietuvos finansų žinyba.

Mūsų kaimynų popieriai turėtų būti kotiruoti Lenkijos obligacijų rinkoje Catalyst. „Tai klausimas, liečiantis Lenkijos valstybės strateginį finansinį interesą. Šiuo klausimu kalbamės su finansų žinyba, tačiau neketiname būti sprendimų, specialiai dedikuotų tokioms emisijoms, kūrėjais“ – pasakė Ludwik Sobolewski, Vertybinių popierių biržos (GPW) pirmininkas.

Čekijos Finansų ministerijos atstovo spaudai pavaduotojas Jakub Haas informavo, kad Praha nesuinteresuota obligacijų Lenkijos valiuta emisija.

Finansų ministras Jacekas Rostowskis nurodė, kad Lenkija neprieštarauja mūsų Europos regiono šalių emisijoms. „Tai liudija apie mūsų rinkos galią“ – pabrėžė Rostowski interviu laikraščiui „Rzeczpospolita“. Lenkija emituoja vertybinius popierius Europos, JAV, Šveicarijos bei Japonijos rinkose. Idėjas parduoti popierius šalyje prie Vyslos palankiai vertina ekspertai.

„Juolab, kad Lenkijos finansų žinyba emituoja vis mažiau obligacijų, be to, mūsų iždo obligacijų rentabilumas žemas. Tuo tarpu Pinigų politikos taryba neskuba mažinti palūkanų“ – sako Elwiras Świętochowskis, kuris yra „Rabobank“ Skolų emisijos biuro direktorius.

Vienas iš bankininkų pabrėžė, kad Lenkijos rinka šiuo metu yra labai patraukli palyginus su euro zonos rinka. „Paskutinės Lenkijos iždo popierių emisijos bei didelė jų paklausa liudija apie tai, kad mes turime kapitalą, kurį verta pakelti“ – priduria jis. Geriausias pavyzdys – finansų žinybos aukcionai bei rekordiškai didelė Lenkijos popierių paklausa. Paskutiniame penkerių metų popierių aukcione  paklausa tris kartus viršijo pasiūlą ir buvo aukščiausia nuo praėjusių metų spalio.

Lietuvos obligacijų emisija priklauso ne tik nuo mūsų vyriausybės nusiteikimo, bet ir nuo šalies investuotojų, visų pirma pensijų fondų, susidomėjimo tokiais instrumentais. O šiuos subjektus nuo investavimo į užsienio popierius pastaruoju metu atbaidė finansinė priežiūra. „Tokie popieriai turėtų būti kotiruojami Catalyst, t.y. jie de facto jau būtų klasifikuojami kaip šalies. O Lietuvos iždo  popierių emisija turėtų vykti pagal Lietuvos teisės nuostats“ – sako vienas iš Atviro pensijų fondo (OFE) vadovų.

Ekspertai mano, kad Čekijos obligacijos būtų parduodamos geriau nei Baltijos šalių. Čekija turi geresnį reitingą negu Lenkija. Priešingai Lietuvai, kuri dar neseniai turėjo problemų po šio regiono šalių ekonomikos nuosmukio. Tačiau, nepriklausomai nuo to, kokia valstybė norės pas mus emituoti obligacijas, turės sumokėti premiją Lenkijos obligacijų atžvilgiu. Kadangi daugybei investuotojų atramos taškas yra Lenkijos vyriausybiniai popieriai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką