2008-10-08 12:31

Lietuva taip pat draus indėlius iki 100 tūkst. eurų (atnaujinta 12.45 val.)

Atsižvelgdama į sprendimus, kuriuos antradienį priėmė Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų ministrų taryba, Vyriausybė pritarė indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymo atitinkamų straipsnių pakeitimams, pranešama Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime spaudai.
Pinigai
Pinigai / Sauliaus Žiūros/BFL nuotr.

Ministrų kabinetas pritarė draudimo sumos padidinimui nuo 22 tūkst. iki 100 tūkst. eurų (litais). Šiuo sprendimu Vyriausybė pabrėžia, kad Lietuvos finansų sektorius yra patikimas, o indėliai finansų įstaigose yra visiškai saugūs.

Šis sprendimas galios metus. Antradienį ECOFIN posėdyje buvo nutarta, jog per šį laikotarpį Europos Komisija peržiūrės ir tobulins indėlių garantijų sistemas reglamentuojančią direktyvą.

Antradienį Liuksemburge posėdžiavusi Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų ministrų taryba sutarė, kad bent vieneriems metams ES šalys nustatys bent 50 tūkst. eurų minimalią draudimo sumą indėliams bankuose. Taip pat buvo pažymėta, jog nemažai šalių narių pasiryžusios šią kartelę kilstelėti iki 100 tūkst. eurų. Tai viena iš priemonių, kuria Europos valstybės koordinuotai siekia stiprinti bankų sistemas ir gyventojų pasitikėjimą šalių finansų sistemomis.

Vyriausybės sprendimas didinti minimalią draudimo sumą nepareikalaus papildomų įmokų.

Pritarusi Finansų ministerijos siūlymui, Vyriausybė teiks Seimui Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams įstatymo pataisų projektą ypatingos skubos tvarka.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą