Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 16d. 13:43

Lietuvai rengiamas sausasis įstatymas

Baras
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Baras

Lietuvoje rengiamasi įgyvendinti skandinavišką prekybos alkoholiniais gėrimais modelį, gerokai sugriežtinant legalų alkoholio realizavimą. Šiais gėrimais prekiaujančioms įmonėms prognozuojami bankrotai.

Dienraštis „Kauno diena“ rašo, kad kova su alkoholizmu pagarsėjęs Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas, valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Antanas Matulas parengė visą pluoštą Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimų. Šie pasiūlymai kardinaliai keičia prekybos alkoholiniais gėrimais tvarką.

Prognozuojama, kad įgyvendinus pasiūlymus gerokai sumažės prekybos alkoholiu vietų, bus sudėtingiau legaliai įsigyti gėrimų. Baiminamasi, kad padidės nedarbas, nes bus uždaryta nemažai prekybos įmonių, taip pat smarkiai sumažės įplaukų į biudžetą.

Siūlomomis pataisomis nustatoma, kad alkoholiu būtų prekiaujama tik specializuotose parduotuvėse arba atitinkamai įrengtuose prekybos įmonių specializuotose skyriuose. Šiuose privalės būti įrengtas atskiras įėjimas, turės būti visiškai izoliuoti nuo gyvenamųjų ar kitokių patalpų, nesusijusių su prekių pardavimo organizavimu ar jų sandėliavimu.

Tokių prekybos įmonių langai turės būti aklinai uždangstyti, kad nebūtų matyti viduje lentynose sustatytų butelių eilių, taip pat parduotuvėje esančios alkoholinių gėrimų reklamos.

Virš prekystalių turės būti įrengta vaizdo įrašymo sistema. Parduotuvė įrašus turės saugoti 180 dienų ir gavusi reikalavimą pateikti specialiosioms kontrolės ar operatyvinėms institucijoms.

Atsiskaitoma už alkoholinius gėrimus turės būti tik tų prekybos vietų viduje.

Padidinamas amžiaus cenzas

Vienas griežčiausių reikalavimų – prekybos alkoholiniais gėrimais vieta neturi būti arčiau kaip 200 metrų iki maldos namų, laisvės atėmimo, karinės ir sukarintos tarnybos, policijos ir kitų statutinių, sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigų. Nebegalės būti prekiaujama net ir silpniausiais alkoholiniais gėrimais kioskuose, degalinėse.

Ketinama uždrausti pardavinėti stipresnius alkoholinius gėrimus asmenims, jaunesniems nei 21 metų. 18 metų cenzas paliekamas silpnesniems gėrimams – alui, sidrui, kokteiliams.

Temos: 1 Alkoholis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką