Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2015 liepos 15d. 14:10

Lietuviai „EXPO“ parodoje lankytojus vilioja maistu: šakočiais, sūriu, duona, cepelinais

Lietuviai „EXPO“ parodoje lankytojus vilioja maistu: šakočiais, sūriu, cepelinais
Jurgitos Lapienytės nuotr. / Lietuviai „EXPO“ parodoje lankytojus vilioja maistu: šakočiais, sūriu, cepelinais

Milane vykstančioje „EXPO 2015“ parodoje trečiadienį švenčiama Lietuvos nacionalinė diena. Nieko neįprasto – Lietuva lankytojus vilioja tautinėmis dainomis ir kostiumais, sūriu, medumi, šakočiais. Atėjusieji papietauti Lietuvos paviljone gali gauti ir cepelinų.

„Labai gražu ten, kur yra lietuviai. Šį paviljoną pasveikino daug gyvenančių čia lietuvių, pasveikinome mes – lietuviai, atvykę į Italiją, labai gražus mūsų choras, ir tas entuziazmas, ir meilė tėvynei, – visi ėjome dainuodami, šokdami kartu su vaikais“, – Milane trečiadienį kalbėjo Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Apsilankyti parodoje 15min.lt pakvietė Žemės ūkio ministerija. Lietuvos paviljonas bent jau lietuvio akiai neatrodo egzotiškas. Lietuviai siūlo tai, ką supranta geriausiai – vilioja užsieniečius maistu.

Trečiadienį Lietuvos stende buvo kepamas šakotis, ant stalo buvo patiekta varškės sūrio, duonos, stipriųjų lietuviškų gėrimų, medaus. Antrame stendo aukšte demonstruojami geriausi lietuviški sūriai ir mėsos gaminiai.

„Čia Lietuva pristatoma ne tik kaip gaminanti valstybė, kaip skaniai gaminanti valstybė. Ji yra dvidešimtuke pasaulio šalių, kurios eksportuoja pieno produktus. Esame girdimi, matomi. Ypač tokioje šalyje, kur maisto kultūra yra  tikrai labai aukšto lygio, mes turime kuo pasididžiuoti, pasigirti“, – Milane kalbėjo Lietuvos prezidentė.

Iki paviljono ji atėjo su „Bel Canto“ choru, traukusiu gerai žinomas lietuviškas tautines dainas.

„Pritraukėme dėmesį beveik visų lankytojų, nes tokią meilę savo šaliai ne visi gali pademonstruoti, tokią nuotaiką šiandien sukūrėme mes patys. Tai džiugino visus, o mane – labiausiai. Mačiau, kaip jaučiasi žmonės, kaip jiems svarbu pristatyti Lietuvą užsienyje, su kokiu pasididžiavimu jie dainavo, kai ėjome į savo paviljoną“, – sakė prezidentė.

Ji daug kalbėjo apie gamtos ir žmogaus harmoniją, pabrėždama ir technologijų, inovacijų reikšmę.

„Džiaugiuosi, kad sugebame suderinti ir mūsų pasiekimus, tai yra mūsų ateitį, bet išlaikome ir savo tradicijas. Daugelis šalių nesugeba to padaryti – jau ne visada sūris daromas iš pieno, ne visada duona kepama iš natūralių grūdų. Taigi gamta, žmogus, ateitis – mes turime suderinti viską, stengtis vengti sintetikos, turime susilieti su gamta, ją išsaugoti“, – sakė prezidentė.

Jurgitos Lapienytės nuotr./Lietuviai „EXPO“ parodoje lankytojus vilioja maistu: šakočiais, sūriu, cepelinais
Jurgitos Lapienytės nuotr./Lietuviai „EXPO“ parodoje lankytojus vilioja maistu: šakočiais, sūriu, cepelinais

Kas penkerius metus rengiamoje pasaulinėje parodoje „Expo“ šiemet dalyvauja 147 valstybės ir tarptautinės organizacijos. Tikimasi, kad parodą aplankys daugiau kaip 20 milijonų žmonių iš viso pasaulio – maždaug po 150 tūkst. kasdien, primena naujienų agentūra BNS.

Lietuvos kultūrą pristatantį Lietuvos paviljoną sudaro du rampomis sujungti pastatai, simbolizuojantys balansą tarp tradicijų ir inovacijų, praeities ir ateities. Čia parodos lankytojai gali susipažinti su Lietuvos istorija, ryšiais su kitomis pasaulio šalimis, tradicija ir pasiekimais. 

Paviljone vyksta Lietuvos atlikėjų pasirodymai, rodomi specialiai „Expo 2015“ sukurti filmai apie Lietuvą. Pusmetį trunkančioje parodoje veikia nuolatinė eksportuotinų produktų paroda, pristatomi Lietuvos mokslininkų išradimai maisto technologijų ir žemės ūkio srityje – nuo pluoštinių kanapių nanokristalų ar išmaniojo šaldytuvo iki ekologiškų smidrų ar saulės šviesą galinčių pakeisti šviestuvų.

Pirmoji „Expo“ paroda buvo surengta dar 1851 metais Londone. Lietuva joje dalyvauja jau 12 kartą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką