TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai pamažu sugrįžta į revoliucijos pakeistą Egiptą

Giza
„Scanpix“ nuotr. / Giza
Šaltinis: 15min
0
A A

Po pertraukos šeštadienį į Egipto Hurgados kurortą išskris pirmasis lėktuvas su turistais iš Lietuvos. Šalies kelionių operatoriai pamažu sugrįžta į įprastas vėžias ir džiaugiasi ne tik atsinaujinančiomis kelionėmis į lietuvių pamėgtus kurortus Šiaurės Afrikoje, bet ir apskritai didėjančiais kelionų pardavimais bei galimybe pasiūlyti krizės metu dėl kainų „neįkandamų“ kelionių maršrutų.

„Kovą į Egiptą planuojame nuskraidinti apie 1 000 turistų. Nuo šeštadienio turėsime du skrydžius į Hurgadą ir vieną skrydį į Šarm el Šeichą. Lyginant su prieš neramumus turėtais planais ir ankstesniais metais – tai dvigubai mažiau turistų. Tačiau tai tik pati pradžia. Balandį, atsižvelgdami į skrydžių populiarumą šį mėnesį, programą kiek padidinsime“, – penktadienį žurnalistams sakė kelionių organizatoriaus „Novaturas“ pardavimų ir rinkodaros direktorius Tomas Mikalonis.

Optimizmo įpūtė lietuvių reakcija į atnaujintus skrydžius į Egiptą – kelionės išpirktos per keletą dienų. Pirmaisiais atnaujintais skrydžiais į Egiptą išvyks ir tie turistai, kurių kelionės neįvyko vasarį, kai buvo nutraukti skrydžiai į šią šalį. Pasak T.Mikalonio, skirtingose užsienio valstybėse kelionių organizatoriai laikosi skirtingų taktikų kelionių į Egiptą atgaivinimo atžvilgiu – jei Lietuvoje skrydžiai atnaujinami nuosaikiai, kai kuriose rinkose iškart pasiūlyta daugiau skrydžių.

Paklausti apie pasigirdusius teiginius, esą neramumų išvarginto Egipto viešbučiams gerokai sumažinus kainas Lietuvos kelionių organizatoriai į tai neatsižvelgė, „Novaturo“ atstovai tvirtino, kad viešbučių kainos sumažėjo ne visur ir taip pat teigė, kad kainos į šią šalį padidintos nebuvo.

Estai keliauja daugiausiai, latviai renkasi brangiausius viešbučius, tuo tarpu lietuviai pasirenka daugiausiai pažintinių kelionių autobusu.„Kainos tiek Egipte, tiek kituose kurortuose labiausiai priklauso nuo sezono. Kalbant konkrečiai apie Egiptą reikia atsižvelgti į tai, kad čia pats sezono pikas yra kovo–balandžio ir lapkričio mėnesiai. Todėl natūraliai sausį keliauti yra pigiau ir todėl lyginti sausio mėnesio kainų su kovo–balandžio mėnesių negalime“, – sakė T.Mikalonis.

Jis taip pat pridūrė, kad kelionių kainos nemažai priklauso ir nuo to, ar bilietai yra perkami prieš pat skrydį, ar iš anksto. „Gruodį ar sausį kelionių kainos į Egiptą kovui, balandžiui ir gegužei yra dar mažesnės“, – sakė „Novaturo“ atstovas.

Į Tunisą – tik rudenį

Šį pavasarį skrydžius „Novaturas“ atnaujino tik į Egiptą. Į kaimyninį Tunisą, kuriame taip pat nuvilnijo revoliucijos banga, šis kelionių organizatorius turistus skraidins tik rudenį. „Egiptas yra vienintelė kryptis, į kurią mes skrisdavom visus metus. Į Tunisą turistus skraidindavome pavasarį ir rudenį, tačiau metų pradžioje šioje šalyje praūžę neramumai turėjo įtakos jos populiarumui, todėl nusprendėme atidėti pavasario planus ir kol kas parduodame tik keliones rudeniui“, – teigė „Novaturo“ direktorius Linas Aldonis.

Pasak jo, nors pagal populiarumą tarp Lietuvos turistų Tunisas iki šiol buvo šeštoje–septintoje vietoje, ši valstybė niekada nebuvo ta kryptis, į kurią turistai kasmet sugrįžtų, kaip antai į Turkiją. „Galbūt tai lemia tai, kad kelionė į Tunisą yra šiek tiek brangesnė, nei kelionė į Turkiją. Lyginti su Egiptu šią valstybę apskritai sudėtinga, nes Egiptas daug metų investavo į turizmą, į savęs populiarinimą ir todėl užsiaugino savo auditoriją. Tuo tarpu Tunisas mažiau dėmesio skyrė savęs populiarinimui“, – sakė L.Aldonis.

Krizės neįveikė, bet rezultatai džiugina

Apžvelgdamas prasidėjusius metus, „Novaturo“ vadovas džiaugėsi jaučiamu turizmo rinkos pagyvėjimu. „Vienareikšmiškai sakyti, kad krizė baigėsi negalime, tačiau jaučiame pagyvėjimą. Palyginti su prieškriziniu laikotarpiu, dabar turime maždaug 20 proc. programos, kurią turėjome 2007–2008 metais. Taigi programos yra kur kas mažesnės, dar tik lipame iš duobės“, – sakė L.Aldonis.

Jo teigimu, labiausiai džiugina artėjantis vasaros sezonas. „Šiais metais nestandartiškai anksti pradėjome išankstinius vasaros kelionių pardavimus. Paprastai juos pradėdavome vasario pradžioje, šiais metais nusprendėme pasinaudoti viešbučių teikiamomis nuolaidomis ir pardavimus pradėjome sausio 10 dieną. Lyginant su praėjusiais metais, šiais metais per tris sausio savaites pardavėme tiek kelionių, kiek praėjusiais metais per nepilną vasarį, kovą ir balandį“, – džiaugėsi „Novaturo“ direktorius.

Jo įsitikinimu, kelionių pardavimų didėjimui įtakos turėjo ne viena aplinkybė. Ypatingai – sąlyginai sudėtingi praėję metai, turizmo sektorių sukrėtę ne tik išsiveržusiu ugnikalniu Islandijoje, kelionių organizatorių bankrotais, perpasiūla rinkoje, bet ir beprotiškai karšta vasara. „Viskas susidėjo į vieną vietą. Gruodį rinka normalizavosi, turėjome galimybę atsistoti ant kojų. Jaučiame, kad šie metai turėtų būti sėkmingi. Pagyvėjimas akivaizdus ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje. Mūsų kelionių pardavimai šiose valstybėse taip pat kur kas geresni, nei praėjusiais metais“, – sakė L.Aldonis

Planuoja naujas kryptis

„Novaturo“ atstovas džiaugėsi ir atsiradusia galimybe plėsti kelionių pasiūlą bei pasiūlyti tas kryptis, kurios krizės laikotarpiu buvo sunkiai įperkamos. „Viena iš tokių krypčių yra Marokas. Krizės laikotarpiu negalėjome pasiūlyti kelionės į šią šalį, tačiau jau rudenį čia skraidinsime savo turistus. Matydami pragiedrulių rinkoje tikimės klientams pasiūlyti ir kitų krypčių, kurios krizės laikotarpiu buvo sunkiau įperkamos“, – kalbėjo L.Aldonis.

Tarp lietuvių turistų populiauriausiais kelionių taškais ir toliau išlieka Turkija, Kreta. Išskirtinis pagyvėjimas jaučiamas kelionių į Bulgariją atžvilgiu.Pridūręs, kad „Novaturas“ derina „dar neskelbtinas kryptis“, kurios šiuo metu yra svarstomos ir derinamos su tų šalių turizmo departamentais ir kurios, galbūt, Lietuvos turistams bus pasiūlytos šių metų pabaigoje, T.Mikalonis neatskleidė, kokios tai bus kryptys. „Tai nebus labai tolimos kelionės, pavyzdžiui, Tolimieji Rytai. Tačiau, taip, tai bus šiltieji kraštai“, – sakė kelionių organizatoriaus atstovas.

Tarp lietuvių turistų populiauriausiais kelionių taškais ir toliau išlieka Turkija, Kreta. Išskirtinis pagyvėjimas jaučiamas kelionių į Bulgariją atžvilgiu. „Maloniai nustebino Bulgarija. Palyginti su praėjusiais metais, turime šešis kartus daugiau pardavimų. Be to, atpigo kelionės į šią šalį kaina. Tai lėmė tiesioginė Bulgarijos konkurencija su Turkija“, – aiškino T.Mikalonis.

Aktyviausi – Estijos turistai

Kalbėdami apie Baltijos šalių turistus, „Novaturo“ atstovai pažymėjo, kad estai keliauja daugiausiai, latviai renkasi brangiausius viešbučius, tuo tarpu lietuviai pasirenka daugiausiai pažintinių kelionių autobusu. Trijų Baltijos valstybių turistų kryptys sutampa – visi jie dažniausiai renkasi Turkiją, Graikiją, Bulgariją.

„Bet yra ir tam tikrų išskirtinumų. Pavyzdžiui, Latvijos turistai labiausiai iš visų Baltijos šalių slidinėja. Lietuviai šioje srityje labai stipriai auga, tuo tarpu estai apskritai vengia tokių kelionių, – kalbėjo T.Mikalonis. – Latviai pasižymi tuo, kad renkasi prabangiausius viešbučius, estai – kukliausius. Jie pragmatiškiausi, tačiau taip pat nuperka daugiauisai ekskursijų: jie išvyksta, pasiima kuklesnį viešbutį, bet daugiau juda po šalį.“

„Novaturo“ direktorius taip pat pažymėjo, kad Latvijoje per finansinį sunkmetį turizmo sektorius nukentėjo labiausiai iš trijų Baltijos valstybių.

Siūlo išskirtines keliones

Nepaisant to, kad turizmo sektorius dar tik rodo pirmuosius atsigavimo ženklus, „Novaturas“ ryžosi savotiškai avantiūrai ir vasario pabaigoje rinkai pristatė naują paslaugą – išskirtinių poilsio kelionių liniją „Novaturas Gold“. Kaip sakė L.Aldonis, ši naujovė klientams siūlys atrinktus aukščiausios kokybės viešbučius, privačias ekskursijas, specialiai pagal kliento poreikius suplanuotą laisvalaikį, individualaus pervežimo iš oro uosto ir į oro uostą kurortuose paslaugas bei kitus privalumus.

„Novaturo“ atstovai tikisi šiais metais parduoti apie 1 000 „Gold“ programos kelialapių. Pasak agentūros atstovų, jei įprastos kelionės vidutinė kaina svyruoja apie 2 000 litų, šių kelionių kaina svyruos apie 3 000 litų ir daugiau.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką