Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai taupo viskam: saugumui, pensijai, vaikams, juodai dienai

Taupyklė
Fotolia nuotr. / Taupyklė
Šaltinis: 15min
0
A A

SEB banko atliktas tyrimas rodo, kad Lietuvos gyventojai turi daug tikslų taupyti. Lietuviai daugiau už kaimynus latvius ir estus taupo saugumui, vaikams, pensijai, juodai dienai ir atostogoms. Tačiau kartais, kai žmogus turi daug tikslų, jis nesugeba išskirti prioritetų, taigi ir įgyvendinti tikslų.

„Visose šalyse svarbiausi tikslai susiję su saugumu. Jeigu ateitų juoda diena, jie būtų jai pasiruošę. Kuo išsiskiria Lietuvos gyventojai – jie turi daugiau taupymo tikslų“, – kalbėjo SEB šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

SEB vizualizacija/Lietuviai turi daugiausia taupymo tikslų
SEB vizualizacija/Lietuviai turi daugiausia taupymo tikslų

Jos teigimu, čia kyla pavojus neįgyvendinti tikslų, dėl kurių taupoma: „Kai žmogus tikslų turi labai daug, nesusidėlioja prioritetų.“

Į saugumą orientuoti tikslai atspindi savotišką lietuvių pesimizmą, – sakė J.Varanauskienė.

Saugumui užtikrinti taupo 59 proc. lietuvių, 39 proc. latvių ir 37 proc. estų.

„Į saugumą orientuoti tikslai atspindi savotišką lietuvių pesimizmą. Žiūrėjimas labiau į praeitį negu į ateitį“, – sakė J.Varanauskienė.

Lietuviai daugiau taupo nei latviai ir estai saugumui, vaikams, atostogoms, juodai dienai ir pensijai. Estai lenkia lietuvius tik pagal taupymą konkrečiam daiktui.

SEB analitikų teigimu, lietuviai daugiausia  visgi taupo kasdieniams poreikiams.

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Julita Varanauskienė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Julita Varanauskienė

 „Pagal respondentų amžių matyti, kad vis tik svarbiausia yra taupyti tiems poreikiams, kurie jau dabar yra aktualūs, o ne iš anksto ruoštis ateičiai. Pavyzdžiui, matyti, kad vidutinio amžiaus (30–50 metų) žmonės dažniau nurodo taupantys vaikams, kuriuos augina ar jau užaugino, o vyresni negu 50 metų – pensijai, iki kurios jiems likę labai nedaug laiko. Tuo tarpu jaunimas (iki 30 metų) taupymą pensijai nustumia į paskutinę vietą“, – pastebėjo J. Varanauskienė.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 taupyklė
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką