Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 18d. 12:47

Lietuviai urmu šluoja visas prekes Lenkijos parduotuvėse

Lenkijos zlotai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Nuvertėjantys Lenkijos zlotai skatina lietuvius važiuoti apsipirkti į šią šalį.

Sparčiai silpnėjantis zlotas skatina vis daugiau lietuvių keliauti apsipirkti į kaimyninės Lenkijos šiaurės rytų regioną.

Kaip praneša polskieradio.pl, Suvalkų apylinkėse kasdien galima pamatyti vis daugiau automobilių su lietuviškais numeriais ir sutikti apsipirkti atvykusių lietuvių.

Dabar atpigęs Lenkijos zlotas kainuoja maždaug 0,7 lietuviško lito, tad Lietuvos gyventojai, naudodamiesi Šengeno sutarties privalumais, būriais traukia į gretimą valstybę apsipirkti. Pasak Suvalkų regiono parduotuvių savininkų ir turgaus prekybininkų, lietuviai viską perka urmu, o prie kasų išsirikiuoja ilgos eilės.
 
„Tai dėl Lietuvos ir Lenkijos valiutų kurso. Dabar jiems apsimoka viską pirkti iš mūsų – nuo šepetėlių iki plytų“, – sakė Piotras Czernialis, Suvalkuose įsikūrusios bendrovės „Importex“ savininkas. Vyras pridūrė, kad jo bendrovės pelnas padidėjo 50 proc. Toks pelno augimas verslininką gerokai nustebino, nes šiuo metų laiku statybų industrijos tempai paprastai sulėtėja.
 
Lietuviai ne tik būriais perka statybines medžiagas, bet ir šturmuoja Lenkijos degalines, mat jose degalai kainuoja mažiau nei gimtojoje šalyje, rašo polskieradio.pl.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką