TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai vėl perka naujus automobilius

Automobilių stovėjimo aikštelė
Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Automobilių stovėjimo aikštelė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje pernai užregistruota daugiau naujų ir naudotų automobilių. Ši pirmą kartą Lietuvoje registruotų transporto priemonių statistika leidžia teigti, kad automobilių rinka keliasi po krizės. Tačiau į naujus ir naudotus automobilius ėmė vis dažniau žvilgčioti vagys. Praėjusį rudenį įsibėgėjęs vagysčių augimas nesiliauja ir šiemet, remdamasi savo draudėjų statistika praneša didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“.

Pagal Lietuvoje pirmą kartą užregistruojamų automobilių statistiką galima įžvelgti geras tendencijas – jei per 2009 m., palyginus su 2008 m., naujų automobilių registravimas buvo sumažėjęs 66,8 proc., o naudotų – 27,5 proc., tai 2010 m. naujų automobilių užregistruota 2,4 proc. daugiau nei 2009 m., o naudotų –  18,2 proc. daugiau nei užpernai.

„Automobilių rinka atsigauna – lietuviai perka vis daugiau naujų automobilių, tai matyti iš jų registravimo ir draudimo statistikos. Taip pat daugiau per pernai metus užregistruota ir dėvėtų mašinų. Įsigiję naujus ar pakeitę savo senus automobilius naujesniais, gyventojai juos apdraudžia kasko draudimu. Visus praeitus metus stebėjome tolygų naujų automobilių draudimo augimą, antrajame pusmetyje jų buvo registruojama  ir draudžiama dar daugiau“, – komentuoja „Lietuvos draudimo“ Gyventojų draudimo skyriaus vadovas Andrius Gimbickas.

Šalia šių rinkai palankių ženklų draudikai pastebi ir tebesitęsiantį vagysčių bumą. Rudenį įsibėgėję ilgapirščiai, kiekvieną mėnesį pavogdavę maždaug du kartus daugiau mašinų nei ankstesniais mėnesiais, nesiliauja ir šiemet. Per 2009 metus buvo pavogti 169 automobiliai už 5.4 mln. LT, o per 2010 m. 170 transporto priemonės už 4.3 mln. LT. Per šių metų sausio mėnesį „Lietuvos draudimo“ klientai neteko 15 automobilių už ketvirtį milijono litų. Pernai sausį buvo pavogtos 8 transporto priemonės.

„Neaplenkiami vagių favoritai – vokiškų markių automobiliai. Tačiau pernai suneramino anksčiau buvusių nepaklausių „Škodų“ ir „Hondų“ savininkus. Per praėjusius metus buvo pavogtos 18 „Hondų“ ir 9 „Škodos“. Lyginant su ankstesniais metais, šių markių mašinų pavagiama dvigubai daugiau. Dažniausiai vagys renkasi 2–3 metų amžiaus automobilius, tai rodo ir sumažėjusi pavagiamų transporto priemonių išmokos suma“, – sako Andrius Gimbickas. Vidutinė automobilio vagystės žala siekia apie 25 tūkst. litų.

Policijos atstovai pažymi, kad vagys vis rečiau susigundo draustais automobiliais. Policijos duomenimis, tarp visų pavogtų mašinų, draustos sudaro apie 13 proc.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką