Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Lietuviškas aliejus klimpsta skolose

Populiaraus „Obelių“ aliejaus gamintojos – bendrovės „Tikras kelias“ – kreditorių sąrašas ilgėja, įmonei kol kas neiškelta bankroto byla, tačiau bendrovė bankams skolinga milijonus.
„Obelių aliejaus“ deivės
„Obelių aliejaus“ deivės / UAB „Tikras kelias“ nuotr.

Vilniaus apygardos teismas šią savaitę vėl nesvarstė prašymo iškelti bankroto bylą aliejaus gamintojai – to prašo įmonės vadovas Darijus Jasas, tačiau jau antrą kartą atsiranda kreditorių, norinčių dalyvauti nagrinėjant bylą, penktadienį rašo dienraščiai „Kauno diena“ ir „Vilniaus diena“.

Pernai gruodį sprendimo teismui irgi priimti nepavyko – planuotas posėdis Vilniaus apygardos teisme neįvyko, nes „Danske“ bankas teismo paprašė įtraukti jį į bylos nagrinėjimą – „Tikras kelias“ bankui liko skolingas net kelis milijonus litų.

Tačiau „Danske“bankas – dar ne didžiausias „Tikro kelio“ kreditorius. Aliejaus gamintoja „DnB Nord“ bankui esą skolinga net keliolika milijonų litų.

Skolų administravimo ir išieškojimo bendrovių duomenimis, „Tikras kelias“ su finansiniais sunkumais susidūrė daug anksčiau. Vien pernai aliejaus gamintojai įregistruoti 6 turto areštai, 6 hipotekos aktai (6 kartus įkeistas turtas). Tiesa, metų pabaigoje turto areštų sumažėjo.

Pati bendrovė informacijos apie esamą finansinę padėtį ir skolas neteikia. „Pagal procedūras pateikti komentarų negalime“, – tokį atsakymą iš žlungančios bendrovės vadovų perdavė „Tikro kelio“ biuro administratorė Natalija Zelionkina.

„Tikras kelias“ iki šiol skelbėsi esanti pirmaujanti augalinių aliejų gamybos, pakavimo, didmeninės prekybos, importo ir eksporto įmonė Baltijos šalyse. Iki šiol veikia ir „Tikro kelio“ interneto tinklalapis, jame nėra ne užuominos apie galimą veiklos nutraukimą. Įmonė toliau siūlo savo gaminius ir paslaugas.

Praėjusiais metais „Tikras kelias“ buvo patekęs į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos akiratį. Keli su aliejaus gamintoja siejami asmenys buvo įtariami sukčiavę ir padėję Latvijos ir Lietuvos bendrovėms išvengti sumokėti pridėtinės vertės mokestį – daugiau kaip 772 tūkst. litų.
Bendrovė „Tikras kelias“ įkurta 1998 m. kovą. Ji iki šiol buvo ne tik pagrindinė aliejaus tiekėja šalyje veikiantiems prekybos tinklams, bet ir majonezo bei padažų gamintojams.

2003–iaisiais įkūrusi antrinę įmonę bendrovė „Tikras kelias“ pradėjo plėtrą Lenkijoje.
Lietuvos pirkėjams „Tikras kelias“ siūlo tokius gaminius kaip „Obelių“ aliejų, aliejų „Dolores“, „Vilnius“ ir keletą kitų maisto produktų. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius