Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviški obuoliai – į Lenkiją

Obuolys, musė
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuviškus obuolius superka Lenkija
Šaltinis: 15min
0
A A

Prasidėjus pirmajai obuolių supirkimo bangai, šių vaisių spaudėjai nerimauja dėl tuo pačiu verslu užsiimančių lenkų keliamų Lietuvos rinkos kainų. Pasak „Žinių radijo“ kalbintų verslininkų, šiemet augintojai derliumi nesiskundžia, tačiau nerimą kelia aukštos kaimynų supirkėjų kainos.

Kaip teigia įmonės „Vaiskona“ direktorius Rolandas Sirtautas, tokia politika naudinga ne supirkėjams, bet sodininkams.

„Iš esmės kainos yra nustatinėjamos lenkų. Gamintojai turi labai spaustis, kad tilptų į tas kainas, nes išeina taip, kad tai yra kaip šeimos verslas, jie dirba patys, jie tris mėnesius atidirba, uždarė, išjungė viską ir devynis mėnesius jiems tos įmonės išlaikyti nereikia. Mes negalime taip padaryti, mes turime jėgas, pinigus dėti, kad įmonė dirbtų ir likusius devynis mėnesius“, – sakė R.Sirtautas.

Bendrovės „Vaisių sultys“ direktorius Aušrydas Tamulionis šiųmečiu derliumi patenkintas, tačiau taip pat nerimauja, kad vidines kainas nustato užsienio verslininkai.

„Neigiamas poveikis kainai, nes poreikis Lenkijoje dažniausiai ir suformuoja tą viršutinę kainos ribą. Ne vietiniai supirkėjai, ne vietiniai gamintojai, o grynai Lenkijos įmonės ir dėl to kenčia mūsų produktų savikainos“, – kalbėjo A.Tamulionis.

Įmonės „Ažuožerių sodai“ direktorius Jonas Janišius surinktų lietuviškų krituolių derlių taip pat veža į Lenkiją.

„Lenkai moka 25 centus. Jei lenkai nepirktų, Lietuvoje būtų perteklius“, – teigė J.Janišius.

Pasak supirkėjų, obuolių kainos šiuo metu svyruoja nuo 25 iki 27 centų už kilogramą, tačiau obuoliams visiškai prinokus jos turėtų siekti 32 centus už kilogramą. Panašios kainos buvo ir praėjusiais metais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką