Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 25d. 06:02

Lietuviškos aprangos gamintojai kaltina „Invegą“ diskriminacija skirstant COVID-19 paramą

Parduotuvė „Bliss by Violeta“
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Parduotuvė „Bliss by Violeta“

Lietuviškų rūbų gamintojams, kurie nuomojasi parduotuves, valstybė atsisakė kompensuoti nuomos išlaidas. Užsienyje pagamintos aprangos pardavėjai tokią kompensaciją gavo. Gamintojai skundžiasi diskriminacija, o „Invegos“ atstovė teigia, kad tokioms įmonėms parama nepriklauso, nes jie karantino metu veiklos nenutraukė. Tiesa, Vyriausybėje jau svarstomi pokyčiai.

„Bliss by Violeta“ įmonė gamina moteriškus drabužius ir turi porą parduotuvių prekybos centuose. Paskelbus karantiną, kaip ir kitoms panašioms parduotuvėms, jiems teko užsidaryti. Todėl aprangos gamintojai buvo įsitikinę, kad jiems priklauso ir kompensacija už nuomą, kuri dalinta parduotuvių, biurų nuomininkams.

Skundžiasi nelygiomis sąlygomis

„Mes kuriame ir siuvame rūbus Lietuvoje, tai yra lietuviškas prekinis ženklas. Turime porą parduotuvių, kurias teko uždaryti kaip ir kitiems“, – 15min pasakojo bendrovės vadovas Regimantas Sudžius.

Viena „Bliss“ parduotuvė veikia prekybos centre „Mada“. R.Sudžius buvo įsitikinęs, kad kompensacija priklauso visiems, kurie nuomojasi patalpas ir neteko pajamų paskelbus karantiną. „Juo labiau, kad esame lietuviškas prekinis ženklas, o su jais patekti į didžiuosius prekybos tinklus beveik neįmanoma“, – pastebėjo verslininkas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Parduotuvė „Bliss by Violeta“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Parduotuvė „Bliss by Violeta“

Drabužių moterims gamintojai kreipėsi su prašymu į „Invegą“ ir čia jų laukė nemaloni staigmena. „Mums atsisakė suteikti kompensaciją, nes esame ne tik prekybininkai, bet ir gamintojai. Bet juk mūsų pajamos ateina tik iš prekybos. Atrodo labai keistai, kai vietiniai gamintojai paramos negauna, o ji skiriama importine produkcija prekiaujančiam verslui. Tai mažų mažiausia diskriminacija“, – įsitikinęs R.Sudžius.

Nepadėjo net tai, kad Valstybinė mokesčių inspekcija įmonę yra įtraukusi į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą.

„Invega“ bendrovei „Bliss“ paaiškino, kad jie pagal Statistikos departamento klasifikavimo sistemą priklauso gamintojų kategorijai, o šiai nuomos kompensacijos jau nepriklauso.

„Be to, pasakė, kad tam reikia keisti Vyriausybės nutarimą. Bet kodėl jie to neinicijuoja?“, – piktinosi verslininkas.

„Labai stebina, kai didieji prekybininkai, parduodantys įvežtinę produkciją, be problemų gauna paramą, o smulkūs vietiniai gamintojai yra nustumti į šalį dėl biurokratinių reikalavimų“, – pridūrė pašnekovas.

„Invega“: gamintojams kompensacijos nepriklauso

„Invegos“ Marketingo vadovė Asta Slapšienė patvirtino, kad skiriant kompensacijas vertinama įmonės pagrindinė veikla, kuri nurodyta Statistikos departamento oficialioje duomenų bazėje.

Remiantis juo, „Invega“ skiria kompensacijas tik toms įmonėms, kurios karantino metu buvo priverstos sustabdyti veiklą, o gamintojai nebuvo nutraukę veiklos.

„Jeigu drabužių pardavėjai, kurie kartu yra ir gamintojai, nurodė kaip pagrindinę savo veiklą gamybą, o tai reiškia, kad jie karantino metu galėjo vykdyti savo veiklą, nes gamintojų veiklos Vyriausybė neuždraudė ar neapribojo, tokiu atveju šie pareiškėjai kompensacijos gauti negali“, – paaiškino „Invegos“ atstovė.

„Suprantame esamą situaciją, todėl šiuo metu klausimas dėl minėtos priemonės aprašo kai kurių nuostatų keitimo yra svarstomas Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje“, – pridūrė A.Slapšienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

13:33
01:50
01:28

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką