TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviškų televizijų godumo atoveiksmis: retransliuotojai kelia kainas klientams

Televizija
123rf nuotr. / Televizija
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuviškiems komerciniams kanalams pradėjus reikalauti mokesčio už signalo perdavimą, kabelinės ir skaitmeninės televizijos retransliavimo paslaugas teikiančios kompanijos pradėjo didinti kainas klientams.

Visuomenės informavimo įstatymo pataisos, leidžiančios lietuviškoms televizijoms prašyti mokesčio už jų kanalų retransliavimą, įsigaliojo liepos 1 dieną.

Tačiau sudarant sutartis su TV kanalais buvo numatytas pereinamasis laikotarpis, kuriuo išmokos nemokamos, o operatoriams sudarytos galimybės prisitaikyti prie didėjančių išmokų. Anksčiau skelbta, kad paslaugos klientams galėtų brangti ne iškart, o po kelių mėnesių ar nuo kitų metų.

Keli didieji retransliuotojai paskelbė jau nuo rugsėjo didinantys kainas klientams.

Kompanija TEO penktadienį pranešė keičianti skaitmeninės televizijos paslaugų kainas. Nuo rugsėjo 1 dienos paslaugos „Interaktyvioji GALA“ mėnesio mokestis bus 39,90 Lt (buvo 35 Lt), o „Skaitmeninė GALA“ kaina sieks 29,90 Lt (buvo 29 Lt) per mėnesį.

„Kainos kyla dėl atsiradusių išmokų lietuviškiems kanalams bei dėl didėjančių išmokų užsienio kanalams“, – 15min.lt sakė TEO atstovas spaudai Antanas Bubnelis. Didinant kainas siekiama neatsisakyti populiariausių TV programų.

„Svarstėme įvairius variantus ir buvo priimtas būtent toks sprendimas“, – teigė A.Bubnelis.

Rinkosi „mažesnę blogybę

Paslaugos brangsta ir kitų operatorių klientams.

Kompanija „Viginta“, siūlanti kabelinę ir skaitmeninę televiziją „VDNET“ bei „CGATES“, anksčiau paskelbė didinanti kainas.

„Po ilgų derybų, kurios baigėsi nepalankiai kabelinių televizijų atstovams, turėjome nuspręsti arba nerodyti Jūsų pamėgtų lietuviškų kanalų (LNK, TV3 ir kt.) ir išlaikyti esamą abonentinį mokestį, arba pakelti paslaugos kainą. Rinkdamiesi iš šių dviejų blogybių mes nusprendėme išsaugoti lietuviškus kanalus pakeldami paslaugos mokestį“, – pranešė bendrovė.

Nuo rugsėjo 1 dienos kabelinės televizijos retransliavimo mokestis šios kompanijos klientams bus 25 Lt per mėnesį. Skaitmeninė televizija kainuoja 29 Lt per mėnesį.

INIT įmonių grupė, vienijanti kabelines televizijas „Init“, „Vinita“ ir „Sugardas“, anksčiau dėl nesėkmingų derybų su LNK grupe buvo nutraukusi jos valdomų kanalų – LNK, TV1, „Liuks!“ bei „Info TV“ – retransliacijas. Vėliau LNK transliacijos tiek skaitmeniniu, tiek analoginiu formatu buvo atnaujintos. Likusius tris LNK grupės kanalus gali matyti tik skaitmeninės TV žiūrovai, šis „lietuviškasis“ paketas papildomai kainuoja 3 Lt per mėnesį.

Kiti operatoriai kol kas nepraneša apie kainų pokyčius.

Papildyta 16.53 val. Lietuvos radijos ir televizijos asociacijos (LRTA) atstovas  Andrius Romanovskis išplatino komentarą į šį 15min.lt straipsnį: „Kabelinių operatorių paslaugų kainų didėjimas negali būti siejamas su nuo liepos 1 d. pasikeitusiais įstatymas, kadangi iki 2012 metų visiems operatoriams LRTA narės TV3, LNK, BTV savo televizijų programas teikia nemokamai.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką