Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 3d. 08:14

Lietuvių automobilius supirkinėja irakiečiai

Kauno automobilių turgus
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Automobiliai iš Lietuvos vis dažniau keliauja į egzotiškas šalis.

Krovininiais automobiliais, už kuriuos Lietuvos verslininkai nebeišgali susimokėti, pradėjo aktyviai domėtis pirkėjai iš Afganistano, Irako ir Afrikos valstybių.

Automobilių, kuriuos išperkamosios nuomos bendrovės perėmė iš nemokių savo klientų, skaičius artėja prie tūkstančio, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“. Prieš metus tokių mašinų buvo 10 kartų mažiau. Didžiąją dalį tokių automobilių sudaro krovininės mašinos, kurios Lietuvos rinkoje nebeturi paklausos.

„Mus gelbėja pirkėjai iš trečiųjų šalių: įvairių Afrikos valstybių, Irako, Irano ar net Afganistano“, – dienraščiui pasakojo bendrovės BRC ūkinio transporto skyriaus vadovas Martynas Slovikas. Užsieniečiai labiausiai domisi prabangiais, neseniai pagamintai automobiliais, savivarčiais, įranga, naudojama statybose. Pavyzdžiui, į Iraką galima įvežti ne senesnius kaip pusantrų metų naudotus krovininius automobilius. BRC atstovui susidarė įspūdis, kad mašinas perka labai turtingi žmonės arba jie labai gerai uždirba pardavę jas savo tėvynėje. Pirkėjai iš trečiųjų šalių Lietuvą renkasi todėl, kad čia naudoti vilkikai ir kiti automobiliai pigesni nei Vakarų Europoje.

Temos: 1 Irakas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką