Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje daugėja bendradarbystės centrų

„HUB Vilnius“ skyrius
„HUB Vilnius“ skyriaus nuotr. / „HUB Vilnius“ skyrius
Šaltinis: 15min
0
A A

Birželio 2 d. duris atveria naujas bendradarbystės centro „HUB Vilnius“ skyrius. Ši bendruomeninė darbo, kūrybos ir bendravimo erdvė veiks nevyriausybinių organizacijų (NVO) biure „Avilys“, įsikūrusiame sostinės prekybos centre „Gedimino 9“.

Pasak „HUB Vilnius“ įkūrėjo, socialinio verslininko Mindaugo Danio, tikimasi, kad naujasis padalinys, kuriame bus 20 darbo vietų, pradžiugins visuomeniškus laisvadarbius, kadangi centro kaimynystėje darbuosis dešimt nevyriausybinių organizacijų ir gausus savanorių būrys. „Per metus bendradarbystės centre „HUB Vilnius“ jau spėjo susiformuoti aktyvi ir atvira bendruomenė, kurios nariai padeda vieni kitiems – dalinasi informacija, ryšiais ar net užsakymais,“ – teigia bendradarbystės centro įkūrėjas.

Bendradarbystės (angl. coworking) judėjimas prasidėjo prieš 5 metus San Franciske (JAV) ir greitai išplito didžiuosiuose šalies miestuose.

Jam pritaria ir „HUB Vilnius“ nariai. „Žinojau, kad čia man bus naudinga vieta dirbti ir bendrauti, tačiau tokių naudingų pokyčių nesitikėjau, – sako nuo pat centro įsikūrimo jame dirbantis Martynas Jocius. – Manau, jog dirbantieji namuose arba susispaudę mažuose biuruose, tiesiog nesupranta, ką praranda.“ Bendradarbystės centro „HUB Vilnius“ narės, rinkodaros konsultantės Jolitos Gražulienės nuomone, čia labiausiai traukia rami aplinka ir tai, jog į iškilusius klausimus galima greitai gauti atsakymus iš šalia dirbančių kolegų.

Pirmasis bendradarbystės centras Lietuvoje „HUB Vilnius“ įsikūrė 2010 metų rudenį Šiaurės miestelio technologijų parke ir iš karto sulaukė didelio savarankiškai dirbančių profesionalų – ypač programuotojų, dizainerių bei pradedančiųjų verslininkų – dėmesio. „HUB Vilnius“ tapo IT bendruomenių susitikimų ir seminarų vieta, kurioje nuolat renkasi ne tik programuotojai, mobiliųjų aplikacijų kūrėjai, tinklaraštininkai, bet ir Šeimų universiteto atstovai. „Narystė bendradarbystės centre tinkamiausia tiems, kurių pagrindinė darbo priemonė yra kompiuteris, o ne mobilusis telefonas“, – sako M. Danys, atkreipdamas dėmesį, jog visi „HUB Vilnius“ nariai naudojasi ne tik darbo vieta, bet ir internetu, yra vaišinami kava bei arbata. Vidutinė mėnesio narystė čia vasarą kainuoja 180 Lt. Bendradarbystės centrą remia AB TEO, „ACME kompiuterių komponentai“ ir „Gelsva“. Nuo centro įsikūrimo darbą jame išbandė daugiau nei 60 įvairių sričių specialistų. Šių metų vasarį panašus centras „HUB Kaunas“ buvo atidarytas Kauno architektų namuose.

Bendradarbystės (angl. coworking) judėjimas prasidėjo prieš 5 metus San Franciske (JAV) ir greitai išplito didžiuosiuose šalies miestuose. Šiandien pasaulyje veikia daugiau nei 800 bendradarbystės centrų, metančių iššūkį tradiciniam požiūriui į darbo aplinką. Šiuose centruose susirenka dirbti įvairių profesijų laisvai samdomi žmonės. Bendradarbystės centrai – savotiški kavinių, kuriose veikia bevielis internetas, namų ir biurų deriniai, draugėn sutraukiantys žmones, įpratusius dirbti po vieną. Šie centrai suteikia galimybę bendrauti ir bendradarbiauti, skatina darbuotojų kūrybiškumą ir iniciatyvumą, be to, padeda ne tik dalintis, bet ir taupyti išteklius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką