Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje pradėjo veikti dujų birža

Dujų vamzdžiai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Dujų vamzdžiai
Šaltinis: 15min
0
A A

2012 metų kovo 1 dieną Lietuvoje pradeda veikti gamtinių dujų birža. Taip sukuriama alternatyva gamtinių dujų įsigijimui dvišalių sutarčių pagrindu.

„Dujų biržos įsteigimas yra svarbus žingsnis siekiant didesnės konkurencijos ir skaidresnių kainų dujų prekyboje. Biržos operatorius „Baltpool“ yra visiškai pasiruošęs – būsimiems dalyviams jau pristatėme prekybos platformą, su kiekvienu individualiai aptarėme galimus prekybos būdus. Vienas didžiausių biržos privalumų – vadinamoji einamosios dienos prekyba. Taip bus galima operatyviai nusipirkti ar parduoti trūkstamus ar perteklinius dujų kiekius nenumatytai pasikeitus sąlygoms vykdant kasdienę ūkinę veiklą“, – sako „Baltpool“ generalinė direktorė Lina Skrabutėnaitė.

Biržoje dalyviai gali parduoti perteklinius arba nusipirkti trūkstamus gamtinių dujų kiekius. Tai suteikia daugiau lankstumo verslui, sumažėja rizika sulaukti sankcijų nesuvartojus visų iš anksto užsisakytų dujų. Pirmaisiais biržos veiklos metais dalyviams nebus taikomas biržos dalyvio mokestis.

Lietuvos elektros biržos operatorius „Baltpool“, nuo 2011 metų lapkričio 23 dienos turintis ir gamtinių dujų biržos operatoriaus licenciją, yra visiškai pasirengęs pradėti prekybą ir pirmojo sandorio laukia artimiausiu metu. Gamtinių dujų birža sukurta remiantis dvejus metus sėkmingai veikiančios elektros biržos principais bei naudojantis Skandinavijos valstybių dujų biržų patirtimi. Sėkminga elektros sektoriaus pertvarka leidžia tikėtis, kad taikant analogiškus rinkos liberalizavimo, gamybos ir perdavimo atskyrimo principus, bus pasiektas panašus efektas pertvarkant ir dujų sektorių.

informacija
BALTPOOL, UAB
Vadovas: Andrius Smaliukas Darbuotojų sk.: 12 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką