Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje skatinamas įmonių inovatyvumas

Atomas
Photos.com nuotr. / Atomas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos rinkoje netrukus gali atsirasti automatizuotas braižymo sistemos prototipas su 3D skenavimo technologija ir vaikų raidai žalingos informacijos filtravimo sistema. Tai tik pora inovatyvių produktų, kurių kūrimas remiamas 2007–2013 m. Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšomis.

„Inovacijos yra naujų paslaugų, naujų produktų, naujų procesų kūrimas“, – 15min.lt sakė Kastytis Gečas, Lietuvos inovacijų centro (LIC), teikiančio nemokamas konsultacijas inovatyvių bei verslo plėtros projektų inicijavimo ir įgyvendinimo, naudojant ES struktūrinių fondų lėšas, klausimais.

K.Gečo teigimu, inovacijos būdingos kone visoms įmonėms. „Bet kuri įmonė nori atsinaujinti, atnaujinti produktus. (...) Visiems klientams stengiamasi suteikti naują vertę. Pažiūrėkit, kas darosi prekybos centrų pieno skyriuose ir pan. Visą laiką nauji produktai atsiranda ir visi apie tai šneka“, – kalbėjo K.Gečas. Jis pažymėjo, kad inovatyvūs produktai kuria aukštesnę pridėtinę vertę, skatina konkurenciją rinkoje.

Skirtingos priemonės

Anot LIC vadovo, inovatyvų produktą kuriančioms įmonėms parama iš ES struktūrinių fondų gali būti skirta pagal keletą skirtingų priemonių, pagal tai, kokioje naujo produkto kūrimo stadijoje tos paramos prireikia.

„Idėja LT“ – tikslingumo studijos, siekiant įvertinti, ar pasiteisins rinkoje šitas naujas daiktas. „Intelektas LT“ skirta tyrimams, kaip tą daiktą reikėtų padaryti, kaip jis turėtų veikti, kaip turėtų vykti plėtra. „Intelektas LT+“ – laboratorijoms kurti. Pagal šią priemonę parama teikiama, jeigu įmonė pradeda statyti tyrimų laboratoriją ir pan.“ – vardijo K.Gečas.

Paramos gavėjai

Viena iš inovatyvią veiklą vykdančių įmonių – „Infoera“, kurianti automatizuotą braižymo sistemos prototipą su 3D skenavimo technologija. Iš ES struktūrinių fondų paramos, pagal priemonę „Idėja LT“, „Infoerai“ atiteko 425 tūkst. litų.

Kaip teigiama interneto svetainėje esparama.lt, „Infoeros“ kuriama programinė įranga leis efektyviai apdoroti 3D duomenų masyvus, automatizuotai kurti brėžinius, kas paskatins geo–erdvinių matavimų įmones investuoti į 3D skenavimo įrenginius.

Kuriama programinė įranga taip pat paskatins 3D skenerių naudojimą, kurie, palyginus su tradiciniais, daug sparčiau surenka duomenis matavimo aikštelėse. 3D matuotojų darbas taps efektyvesnis, reikalaus mažiau laiko sąnaudų, bus taupomi technikos resursai.

Tuo tarpu bendrovė „SIR EU“ gavo 35 tūkst. litų ES paramos žalingos vaiko raidai informacijos filtravimo sistemos „SecureKids“ galimybių studijai parengti. Įmonė planuoja sukurti informacinėmis technologijomis ir telekomunikacijomis paremtą prototipą, padėsiantį tėvams ir vaiko globa užsiimančioms organizacijoms apriboti vaikui žalingos informacijos atsitiktinį ar tikslinį pateikimą.

Iš viso pagal mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros priemones „Idėja LT“ bei „Intelektas LT“ iš 2007–2013 m. ES struktūrinių fondų paskirstyta daugiau kaip 1,7 mln. litų. 

Logo ES


 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką