Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos bankas atsisakė išduoti leidimus dviejų kredito unijų steigimui

Lietuvos bankas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lietuvos bankas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos banko valdyba šiandien atsisakė išduoti leidimus steigti kredito unijas „Plungės gintaras“ ir „Baltijos kreditas“. Išnagrinėjus gautus dokumentus, padarytos išvados, kad steigiamos kredito unijos neužtikrintų saugios ir patikimos veiklos, pateikta ne visa teisės aktuose nustatyta informacija apie steigiamų kredito unijų vadovus arba jie neatitinka nustatytų reikalavimų.

Posėdyje pažymėta, kad pastaruoju metu Lietuvos bankui pateikiama nemažai prašymų leisti steigti kredito unijas, dalį kurių tenka atmesti, kai unijų steigimo iniciatoriai ne tik nepateikia visos teisės aktuose reikalaujamos informacijos, bet ir nepakankamai įvertina savo galimybes veikti rinkoje ir konkurencinę aplinką, neatsižvelgia į galimą riziką.

Nors Lietuvos banko valdyba, atsižvelgdama į steigiamų kredito unijų veiklos planavimo trūkumus, dar 2013 m. sausio 31 d. patvirtino Kredito unijos veiklos metmenų ir veiklos plano sudarymo aprašą, leidžiantį steigiamoms kredito unijoms identifikuoti svarbiausias veiklos planavimo sritis, tačiau steigiamos kredito unijos vis dar nesilaiko arba netinkamai laikosi minėto teisės akto. Vienas dažniausiai pasitaikančių trūkumų yra formalus ir pernelyg optimistinis steigiamos kredito unijos sąnaudų iki licencijuojamų paslaugų teikimo pradžios ir finansinių išteklių, kuriais bus finansuojamos šios sąnaudos, įvertinimas. Atsižvelgiant į tai, kad nuo leidimo steigti kredito uniją išdavimo iki licencijos kredito unijos veiklai išdavimo patiriama patalpų nuomos, draudimo, telekomunikacinių paslaugų, organizacinės technikos ir programinės įrangos įsigijimo, technologinių priemonių diegimo ir kitų išlaidų, dalies steigiamų kredito unijų kapitalas taptų mažesnis už įstatyme nustatytą dar iki tokiai unijai pradedant teikti finansines paslaugas.

Pažymėtina ir tai, kad steigiamos kredito unijos nepakankamai atidžiai renkasi vadovus – pasitaiko atvejų, kai steigiamos kredito unijos vadovais renkami asmenys neatitinka kvalifikacijos reikalavimų, neturi reikiamos patirties, vadovais renkami asmenys neatskleidžia jiems nepalankios darbo patirties (pvz., jų vadovautoms įmonėms iškeltos bankroto bylos) ar net teistumo.

Lietuvos bankas ragina atsakingai pasirengti finansinių paslaugų teikimui ir kruopščiai planuoti būsimą veiklą – vertinti ne tik pajamas, bet ir tikėtinas sąnaudas bei riziką, atidžiai rinktis vadovus, skirti pakankamai dėmesio efektyviam, o ne deklaratyviam rizikų valdymui, pasirengti veiksmingą valdymo ir organizacinę struktūras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką