Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvos bankas iš investicijų pernai uždirbo trečdaliu daugiau

Lietuvos bankas, pernai iš investicijų uždirbęs 48 mln. eurų, neatmeta, kad ateityje gali patirti nuostolių, todėl imasi papildomų priemonių praradimams suvaldyti. Tačiau iš aukso pernai centrinis bankas uždirbo rekordiškai daug.
Lietuvos bankas
Lietuvos bankas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Investicinė aplinka yra pakankamai sudėtinga. (...) Tas nuostolis gali būti šiais metais arba artimiausiais metais“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė Lietuvos banko valdybos narys Tomas Garbaravičius.

Pasak jo, palūkanų normos mažėja, todėl vis sunkiau rasti priemonių, iš kurių būtų galima uždirbti. Todėl, anot T.Garbaravičiaus, investicijos yra diversifikuojamos, daliai jų prisiimama didesnė rizika.

Lietuvos bankas yra numatęs, kad blogiausio scenarijaus atveju gali patirti 100 mln. eurų nuostolį. Toks scenarijus, anot T.Garbaravičiaus, leidžia prisiimti pelningesnių investicijų. Tačiau, kita vertus, iš investicijų bankas padengia savo išlaidas, kurios 2015 metais siekė per 20 mln. eurų.

Anot centrinio banko atstovo, išskaidant investicijų portfelį, tikimasi suvaldyti riziką.

„Lūkestis yra, kad kuo daugiau rizikos šaltinių, tuo labiau esame apsaugoti nuo nuostolių“, – tikino T.Garbaravičius.

Tačiau, pasak jo, net jeigu bus patirta nuostolių, investicijų portfelis sudėliotas taip, kad greit atsistatytų ir vėl neštų pelną.

"Jeigu būtų vieneri metai nesėkmingi, portfelis sudarytas taip, kad jis atsistatytų ir uždirbtų pelno, tad nuostolio nereiktų išsigąsti, nes ta aplinka labai sudėtinga", – tikino T.Garbaravičius.

Iš LB valdomo 5,8 tonos aukso pernai uždirbta 2 mln. eurų – daugiausiai per pastaruosius devynerius metus.

„Uždirbtas rekordinis uždarbis. Suma nėra didelė, bet jeigu pažiūrėsime istoriškai, tai yra rekordinė suma“, – sakė T.Garbaravičius.

Pernai iš investicijų uždirbtas pelnas buvo trečdaliu didesnis nei 2015 metais Per trejus pastaruosius metus uždirbta 198 mln. eurų, grąža siekė 5,3 proc.

Anot T.Garbaravičiaus, didžiausią grąžą pernai atnešė investicijos į pasaulio akcijas – 47,9 proc. Tai lėmė ne tik akcijų brangimas, bet ir sustiprėjęs doleris. 1-10 metų įmonių obligacijų grąža siekė 11,8 proc., euro zonos vyriausybės vertybinių popierių (VVP) – 9,5 proc., vyriausybinio sektoriaus investicijos – 9,2 proc.

T.Garbaravičiaus teigimu, ateityje planuojama investuoti į JAV įmonių obligacijas, su infliacija susietas obligacijas ir būsto paskolomis užtikrintas obligacijas.

Anot jo, investicijos JAV rinką domina ir dėl to, kad palūkanos JAV turi augimo tendenciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius