TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos bankas įstatymų leidėjams teiks siūlymus dėl kredito unijų sektoriaus stiprinimo

Kredito unija
Eglės Digrytės nuotr. / Kredito unija
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos banko ekspertų darbo grupė apibendrino suinteresuotųjų šalių atsiliepimus į viešai diskusijai iškeltus klausimus dėl kredito unijų sektoriaus reformos krypčių ir įstatymų leidėjams teiks siūlymus stiprinti šį sektorių. Dauguma atsiliepusiųjų pritaria siūlymams stiprinti unijų kapitalą, valdymą ir vidaus kontrolę.

„Atsižvelgęs į ankstesnius ekspertų pateiktus siūlymus ir viešos konsultacijos metu gautus komentarus, Lietuvos bankas bendradarbiaus su įstatymų leidėjais bei rinkos dalyviais ir teiks pasiūlymus dėl kredito unijų sektorių stiprinančių reguliavimo pakeitimų“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas, jis yra ir Lietuvos Respublikos Seimo Biudžeto ir finansų komiteto siūlymu sukurtos darbo grupės Tvarios kredito unijų veiklos koncepcijai parengti narys.

Beveik visi respondentai taip pat pritarė siūlymui stiprinti kredito unijų kapitalą, kredito unijų valdymą ir vidaus kontrolę.

Pasak M. Jurgilo, suinteresuotosios šalys aktyviai dalyvavo teikdamos atsiliepimus į viešai diskusijai iškeltus klausimus. Lietuvos bankas sulaukė atsakymų iš Lietuvos centrinės kredito unijos, Lietuvos kredito unijų narių asociacijos, Asociacijos Lietuvos kreditas, Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos, VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“, Pasaulinės kredito unijų tarybos (WOCCU), taip pat iš pavienių fizinių asmenų ir kredito unijų.

Daugelis respondentų sutiko su Lietuvos banko ekspertų identifikuotomis problemomis ir iš esmės pritarė nuomonei, kad reikalingi kredito unijų veiklos ir reglamentavimo pokyčiai siekiant užtikrinti tvarią sektoriaus veiklą ilguoju laikotarpiu.

Beveik visi respondentai taip pat pritarė siūlymui stiprinti kredito unijų kapitalą, kredito unijų valdymą ir vidaus kontrolę. Prieštaringai įvertintas siūlymas dėl kooperatinių bankų steigimo, o kintamosios grąžos indėlio idėją reikia apsvarstyti ir išanalizuoti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką