Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Lietuvos bankas nekeičia palūkanų normos už centriniame banke laikomas komercinių bankų lėšas

Lietuvos bankas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lietuvos bankas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos bankas komerciniams šalies bankams ir toliau taikys nulines palūkanų normas už Lietuvos banke laikomas privalomąsias atsargas litais. Kaip ir iki šiol, palūkanos nebus mokamos ir už atsargų perviršį.

Atnaujintose Kredito įstaigų privalomųjų atsargų taisyklėse numatyta, kad, apskaičiuojant atlyginimą už privalomąsias atsargas, naudojama didesnė iš šių reikšmių: Europos Centrinio Banko taikoma palūkanų norma už naudojimąsi indėlių galimybe arba 0 proc. Šiuo metu būtent 0 proc. yra didesnė reikšmė.

Sprendimu nekeisti palūkanų normos už bankų atsargų litais perviršį siekiama tų pačių tikslų kaip ir atnaujintais terminuotųjų indėlių aukcionais: mažinamos bankų paskatos keisti į eurus perteklines lėšas litais, susidariusias dėl laikino nacionalinių grynųjų pinigų kiekio apyvartoje mažėjimo prieš euro įvedimą, taip išvengiant staigių Lietuvos banko užsienio atsargų svyravimų ir priverstinio dalies investicijų pardavimo dėl laikinų grynųjų pinigų kiekio pokyčių. 

Lietuvos bankas stebės perteklinių atsargų pokyčius ir prireikus gali keisti už bankų atsargų perviršį mokamų palūkanų normą, terminuotųjų indėlių aukcionų sąlygas ir (arba) nustatyti perteklinių atsargų, už kurias bus taikomos nulinės palūkanų normos, limitus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką