Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 2d. 11:48

Lietuvos bankas nubaudė manipuliuotoją akcijomis

„Nasdaq“ įmonių biuro Lietuvoje inauguracijos ceremonija
Luko Balandžio / 15min nuotr. / „Nasdaq“ įmonių biuro Lietuvoje inauguracijos ceremonija

Trečiadienį Lietuvos banko valdyba skyrė 500 Eur baudą asmeniui, kurio inicialai yra G. J., už manipuliavimą rinka AB „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržoje sudarant neleistinus „AUGA group“, AB, akcijų sandorius, taip pat teikiant ir atšaukiant pasiūlymus sudaryti sandorius dėl šių vertybinių popierių.

Lietuvos bankas nustatė, kad G. J. 2017 m. gruodžio 4 d. AB „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržoje prekybos sesijos atidarymo metu pateikė didelį pavedimą pirkti „AUGA group“, AB, akcijas po 0,64 Eur, t. y. 16,4 % didesne negu uždarymo kaina (0,55 Eur) ir geresne kaina negu geriausias pirkimo pavedimas (0,542 Eur).

„Tokiu veiksmu jis neteisėtai pakėlė aukciono atidarymo kainą“, – skelbia Lietuvos bankas. Likus dviem minutėms iki aukciono pradžios, jis anuliavo šį pirkimo pavedimą, o likus minutei iki aukciono pradžios pateikė atvirkštinį pavedimą parduoti akcijas po 0,569 Eur. Šios akcijos buvo įsigytos prieš tai buvusios prekybos sesijos metu.

Atidarymo aukcione užfiksavus 0,57 Eur akcijų kainą, G. J. pelningai pardavė akcijas, kurias jis pirko praėjusios prekybos sesijos metu.

Tokie veiksmai, anot Lietuvos banko, traktuojami kaip manipuliavimas – jie turėjo neigiamo poveikio rinkai ir kitiems investuotojams.

„Dėl šių veiksmų rinkoje buvo gauti klaidinantys signalai apie akcijų paklausą ir pasiūlą, prekybos aktyvumą, tai suklaidino kitus rinkos dalyvius akcijų paklausos ir pasiūlos bei kainos atžvilgiu“, – teigiama Banko pranešime.

Panašūs investuotojo veiksmai buvo pastebėti ir anksčiau – 2017 m. lapkričio 7 d. G.J. panašius veiksmus atliko ir su AB „Grigeo“ akcijomis, tačiau tuo metu, kaip teigiama, apsiribota sustiprinta šio asmens stebėsena.

Už manipuliavimą rinka gali būti skirtas įspėjimas, viešai paskelbta apie pažeidimą ir jį padariusį asmenį, taip pat skirta iki 5 mln. Eur bauda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką