Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 12, 12:28

Lietuvos bankas parengė kapitalo rinkos plėtros planą

Lietuvos bankas (LB) parengė kapitalo rinkos plėtros priemonių planą – jį įgyvendinus tikimasi kapitalo rinkos augimo, didesnio patrauklesnė šalies ir užsienio investuotojams. Manoma, kad tai paskatins verslą gauti alternatyvų finansavimą, o gyventojams – investuoti lėšas.
Lietuvos banko pastatas Vilniuje
Lietuvos banko pastatas Vilniuje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Planas bus teikiamas Vyriausybei, o pirmieji sektoriaus pokyčiai numatomi jau šiais metais, pranešė Lietuvos bankas.

„Atlikome išsamų parengiamąjį darbą, numatėme efektyvias priemones ir tikimės, kad per artimiausius keletą metų mums pavyks pasiekti reikšmingo progreso plečiant galimybes įmonėms kapitalo rinkose pritraukti finansinių išteklių, o gyventojams suteikiant naujų, jiems suprantamų ir saugių būdų investuoti lėšas“, – pranešime sakė LB valdybos narys Simonas Krėpšta.

Tikimasi, kad įgyvendinus priemones iki 2025 metų reguliuojama rinka ir daugiašalė prekybos sistema išaugs ketvirtadaliu, sutelktinio finansavimo rinka – dukart, o bendrovių, išleidusių obligacijas, skaičius – trimis ketvirtadaliais.

Numatoma įkurti Kapitalo rinkos tarybą, kuri prižiūrėtų plano įgyvendinimą. Ją sudarytų ir institucijų, ir verslo asociacijų atstovai.

Plane numatomos konkrečios priemonės, kaip tobulinti teisinį reguliavimą, įskaitant Akcinių bendrovių įstatymo pakeitimus, investicinės sąskaitos įteisinimą bei kitus pokyčius, kurie paskatintų mažas ir vidutines įmones pritraukti finansavimą leidžiant vertybinius popierius, išplėstų pensijų fondų galimybes investuoti į įvairesnes finansų rinkos priemones, leistų į vertybinių popierių biržos prekybos sąrašus įtraukti valstybės valdomas įmones.

Toliau bus siekiama, kad Baltijos valstybių kapitalo rinkos būtų priskirtos prie besivystančių rinkų. Tai paskatintų tarptautinių investuotojų susidomėjimą regionu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką